MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel » Mahmut Aydın “O Ana Adanmış” Heykel Sergisi 23 Ekim – 15 Kasım 2014
Mahmut Aydın “O Ana Adanmış” Heykel Sergisi 23 Ekim – 15 Kasım 2014


Galeri Selvin’in Arnavutköy’deki ikinci mekanında Ekim ayındaki konuğu genç heykeltıraş Mahmut Aydın.

 

 

1989 Diyarbakır doğumlu olan genç heykeltıraş, Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine başlamış, 2009 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde eğitimine devam etmiş ve aynı üniversiteden mezun olmuştur.

 

 

Birçok grup sergilere ve sempozyumlara katılan Aydın, 2014 Yeni Arayışlar 2 Yarışması 1.lik Ödülü Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul, 2013 Turgut Pura Vakfı Heykel Yarışması (Sergileme) İzmir, 2012 Devlet Resim Heykel Yarışması (Sergileme) Ankara, 2012 Ahmet Merey Resim Yarışması (Sergileme) İstanbul, 2011 Ahmet Merey Resim Yarışması (Sergileme) İstanbul, 2010 Karikatür Yarışması 1.lik Ödülü İstanbul, 2008 Diyarbakır Liseler Arası Tiyatro Şenliği Afiş Yarışması 1.lik Ödülü Diyarbakır gibi birçok ödüle sahiptir.

 

 

Galeri Selvin 2’de sanatseverlerle buluşan “O Ana Adanmış” isimli heykel sergisi hakkında Mahmut Aydın:

” Dün’ü geçmişi ” ile diyaloğunun kesilmiş olmasından kaynaklı bir sorun olarak ele alınan sükunet içindeki bedenleri, kıpırtısız dıştan gelecek her türlü müdahaleye karşı savunmasız ve pasif bir direnişle izleyicilere sunmaktayım”.

 

 

Mahmut Aydın’ın “O Ana Adanmış” isimli heykel sergisini 23 Ekim – 15 Kasım 2014 tarihleri arasında Galeri Selvin 2’de görebilirsiniz. Sergiyle ilgili görseller ve basın bülteni ekte bilgilerinize sunulur.

 

 

 

 

Galeri Selvin 2

Bebek Arnavutköy Caddesi

📆 27 Ağustos 2014 Çarşamba 15:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR