MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Tiyatro’nun vazgeçilmez ismi “Ferhan Şensoy” Ataşehirde..!
Tiyatro’nun vazgeçilmez ismi “Ferhan Şensoy” Ataşehirde..!


Adı  gibi kendinden söz ettiren bir isim, bir Belediye Başkanı  “Battal  İlgezdi’den “  bahsediyorum. Ataşehir Belediyesinde yapılan etkinliklerin sonu gelmiyor.Ataşehir Belediyesi bu sefer de usta bir tiyatrocuyu halkla buluşturdu.Bu usta isim herkesin çok yakından tanıdığı ve gülerek izlediği Ferhan Şensoy’dan başkası değil.

Dünya Tiyatrolar Günü  için Ataşehirliler ile buluşmak adına hazırlanan sekiz oyundan ikincisi dün gösterimdeydi. Ferhan Şensoy’un yazıp oynadığı “Ruhundan Tramvay Geçen Adam “izleyenleri kahkahalara boğdu. Bunalım dönemlerini yaşayan bir Almanya’yı ,savaşın insanlar gözünden değerlendirilişi ve artık insanların savaş istemediklerini anlatan Şensoy, Karl Valentin karakteriyle karşımızdaydı.Savaş yüzünden izleyici kitlesini ve Elizabeth’ini kaybeden Valentin onun yerine başka oyuncular dener.Ne istediği alkışları duyabilmiştir ne de istediği gibi oynayabilmiştir.Elizahabeth’le oynarken alkış almasında ki tek fark aralarında aşktır. Oyunu gerçek kılan da aralarında ki büyük aşktı.

Seyircisi azalınca çareyi  köyüne dönmekte bulan Valentin bıçak bileyleme işine başlar.  Fakat bu işte yara almadan kurtulamaz.Her gün bir yerini kestiği için eski işine geri döner.Köyünden tanıdığı bir kız fakülteyi bitirir ve eczacı olur.Açacağı eczanesine de Karl Valentin ismini verir.Karl Valentin isminin köyünde yaşamasını ister.

Şensoy oyununda kalıcı mesajlar vererek, seyircisine kahkaha dolu dakikalar yaşatmasına sebep olmuştur .Bu oyunun sergilendiği gün, aynı zaman da özel bir gün olarak noktalandı.Ataşehir Belediyesi  yapıcı,ve etkinliklerle dolu koskoca bir yılı geride bırakarak “1 “yaşına bastı.1 yılı temsilen devasa bir pasta kesilerek,Ferhan Şensoy ve ekibine çiçekle birlikte plaket verildi.

Bundan sonra ki oyunu izlemek isteyenler 2 Nisan Cuma günü Saat 20:00 de Zübeyde Hanım Öğretmenevi Tiyatro Salonunda yerlerini alabilirler.

Bu oyunu izlememize olanak sunan Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’ye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Rüya Meriçboyu

Galeri
📆 30 Mart 2010 Salı 11:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR