MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » İnsan kaynaklarında “gülümseten” uygulamalar
İnsan kaynaklarında “gülümseten” uygulamalar


NT, işe alım süreçlerinde başlattığı ve çalışanlarına verdiği eğitimlerde sürdürdüğü “gülümseme” uygulamalarıyla mağaza ziyaretçilerine daha güler yüzlü hizmet sunmayı amaçlıyor.

 

 

NT insan kaynakları sürecinde “gülümseme” uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Gülümsemeyi kurum kültürü haline getirmeyi amaçlayan NT, işe girişten itibaren gülümsemenin önemini adaylara belirtmek için mülakatlarda bu konuya önem veriyor ve işe giriş evraklarında ilk sırada “Gülümseyen fotoğraf” ibaresi yer alıyor. Gülümseyen fotoğrafları olmayan adayların işe girişleri kabul edilmiyor.

 

 

NT İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Kik öncelikle perakende sektöründeki genç kuşağı tanımak, rol model olmak ve gülümsemeyi kurum kültürü haline getirmek için sabırlı bir çalışma gerektiğinin altını çiziyor.

 

 

Ahmet Kik gülümseme uygulamalarıyla ilgili şunları söylüyor: “Gülümseme perakendenin anahtarıdır ve perakendecinin müşterisine satacağı ilk şeydir. Bu durumun perakende sektöründe ne kadar önemli olduğunun farkında olarak hazırlamış olduğumuz sıra dışı uygulamalarla çalışanlarımızın güler yüzlü hizmet konusunda bilinçli ve yetkin olmasını istiyoruz.

 

Gülümsemek hayatın her alanında önemli olup özel hayatlarımızdaki sağlıklı ve mutlu ilişkiler için de gereklidir. Çalışanlarımızın gülümsemenin önemini kavrayıp bunu bir davranış haline getirmelerini özel hayatlarındaki mutlulukları için de çokça önemsiyoruz.”

 

 

Ahmet Kik iş hayatının çoğu kişinin çalışarak sorunlarını unuttuğu bir yer olduğuna da dikkat çekerken şunları da ifade ediyor: “Mutlu bir iş ortamı çalışanın rahatlamasını ve nefes almasını sağlar. İnsan etkileşen bir varlıktır. Çevresinden etkilenir. Bu etkilenme uzun sürerse bu onun davranışlarına yansır ve huy halini alır. Bu nedenle çalışanlarımıza ‘gülümseme’ konusunda bilinç aşılamak için onları gülümsetecek yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.”

 

“Gülümseten” uyarılar

· NT personeline güne başladığında hatırlatıcı “kısa gülümseyen mesajlar” gönderiliyor. Örneğin, kasiyer her gün kasasını açtığında kasa ekranında gülümsemenin önemini hatırlatan bir mesajla karşılaşıyor.

 

· Çalışanlara “gülümseme” mesajları veren not defteri, kalem, kitap ayraçları, güler yüz pastaları gibi güler yüze verdiğimiz önemi destekleyici materyaller kullanılıyor.

 

· Çinlilerin “Gülümsemeyi bilmeyen dükkan açmasın” sözü mağaza anahtarlıklarında yer alıyor.

 

· Kasa anahtarlarına takılmak üzere “Hoş geldiniz,İyi günler” sözcükleri ile de kasiyerlerimize ziyaretçilerimizi güler yüzle karşılama ve uğurlamanın önemi hatırlatılıyor.

 

· Gülümsemenin önemini anlatan e-hap (kısa / e-eğitim ) ve karikatürlerle desteklenen mesajlar haftada bir kere NT çalışanlarıyla paylaşılıyor.

📆 18 Temmuz 2014 Cuma 11:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR