MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Ramazan öncesi Son Piknik Eğitim-Bir-Sen’den
Ramazan öncesi Son Piknik Eğitim-Bir-Sen’den


Ramazan öncesi programını Sultanbeyli Eğitim Bir Sen yaptı. Türkiye’nin ve Sultanbeyli’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Eğitim-Bir-Sen, her sene sonu geleneksel olarak düzenlediği piknik programında üyeleriyle bir araya geldi.

 

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı pikniğe ilgi oldukça fazlaydı. Akfırat Piknik alanında düzenlenen pikniğe İlçe Milli Eğitim Müdür Yaşar Çağlar ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Sönmez’de katıldı.
Sene boyunca eğitimle ilgili yaptığı çalışmaların yanında sosyal ve kültürel etkinliklere önem veren Eğitim-Bir-Sen, üyelerinin yorgunlarını ve streslerini atacaklarını faaliyetleri de sıkça düzenlemeye devam ediyor.

 

İki hafta önce Çanakkale’ye düzenlediği geziyle üyelerini tarihe bir yolculuk yaptıran sendika, piknik programı ile sene boyunca yoğun iş temposuyla yorulan üyelerinin streslerini atmalarını sağladı. Böylesine etkinliklerle üyelerine Eğitim-Bir-Sen’li olmanın ayrıcalığını hissettiren sendika, aynı zamanda üyeleri arasındaki kaynaşmanın artmasınıda kendisine amaç edinmiş görünüyor.
Pikniğe katılarak eğitimcilerle bağını her zaman sağlam tutan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, bu tür etkinliklerin üyeler arasındaki kaynaşmanın vesilesi olabileceğini ve bir olma bilincini geliştirdiğini ifade etti.

Egitim birsen -piknik 2
Pikniğe ev sahipliği yapan Sultanbeyli İlçe Başkanı Fatih Baydar, sene sonu pikniğinin sendikada geleneksel hale geldiğini, böylesine programlarla üyelerinin tüm senenin yorgunluklarını atmalarına yardımcı olduklarını ve üyelerine bir aile olduklarını hissetmelerini sağladıklarını söyledi. Eğitim-Bir-Sen’in bir ve beraber olmanın merkezi olduğunu ifade eden Baydar, hem Türkiye’de hem de Sultanbeyli’de, bu nitelikli çoğunluğun acı veya tatlı günlerde her zamanel ele, kol kola olduğunu ifade etti.
Daha önce görkemli bir programla Bolu Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne uğurlanan Sultanbeyli Eğitim-Bir-Sen Eski İlçe Başkanı Murat ŞİT de onur konuğu olarak pikniğe katılanlar arasındaydı. Üyeleri bir bir gezerek hal hatır soran ŞİT, Sultanbeyli Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı Fatih Baydar’a da bir çiçek takdim etti ve başarılarının devamını diledi. Gözünün arkada kalmadığını ifade eden ŞİT’in zaman zaman duygulandığı da gözlerden kaçmadı.
Piknik eğitimcilerin kendi aralarında düzenledikleri eğlencelerle devam etti. Eğitimcilerin oldukça eğlendikleri de gözlerden kaçmadı.

Galeri
📆 04 Temmuz 2014 Cuma 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR