MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Ataşehir’de Kukla Şenliği’nde izdiham..!
Ataşehir’de Kukla Şenliği’nde izdiham..!


Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın “Dünya Kuklacılık Günü” nedeniyle sergilediği Karagöz Mikroplara Karşı     adlı oyun salonun tamamen dolması ve dışarda yüzlerce çocuğun kalması nedeniyle yarım saat arayla iki kez sahnelendi.

Çağdaş ve sağlıklı yaşanabilir bir Ataşehir oluşturma çalışmalarını sürdüren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin 21 Mart Pazar günü tüm dünya da “Dünya Kuklacılık Günü” kutlamaları kapsamında “Karagöz Mikroplara Karşı” adlı oyun Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Tiyatro Salonu’nda sahnelendi. Yaklaşık 1000 (bin) çocuğun anne-babaları ile akın ettiği öğretmenevi tiyatro salonunda ayakta duracak yer bile kalmadı. Aşırı izdiham nedeniyle Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye Kültür-Sosyal İşler Müdüdrlüğü’nden oyunun kısa bir ara ile iki kez sergilenmesini istedi.

 

Bunun üzerine salonda yapılan anonsla ayakta kalan anne-babalar çocuklarıyla birlikte salondan çıkarak bahçede bekleyen diğer çocuklarla beklemeye başladı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’de yaptığı kısa konuşmada, Ataşehirlilere sanatın tüm dallarıyla buluşturacağını belirterek, “Çocuklarımızın bu ilgisi karşısında isteyen okullarımızda Karagöz Mikroplara Karşı oyununu ücretsiz olarak sergileyeceğiz” dedi.

Çocuklarında zaman zaman katıldığı Nihat Mürşitpınar’ın yazıp-yönettiği Karagöz Mikroplara Karşı adlı oyunun ilk gösterimi saat 14.00’te tamamlandı. Slaonun boşalmasının ardından bahçede bekleyen çocuklar salona alınarak gösteri ikinci kez sergilendi.

Galeri
📆 22 Mart 2010 Pazartesi 11:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR