MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » Ünlü Sanatçıdan komedi filmlerine eleştiri
Ünlü Sanatçıdan komedi filmlerine eleştiri


“Hababam Sınıfı” filmlerinin unutulmaz ismi Halit Akçatepe, son yıllarda Türkiye’de komedi filminin yapılmadığını ve yapılan işlerin sululuk olduğunu ifade ederek, Hababam Sınıfı filmlerinin değerinde artık bir film bulunamayacağını söyledi.

 
Bu yıl 9.’su düzenlenen Uluslararası Dadaş Film Festivali kapsamında Erzurum’a gelen Türk sinemasının unutulmaz isimi Halit Akçatepe, Türkiye’de artık komedi filmlerinin yapılmadığını belirtti. Ünlü oyuncu Halit Akçatepe, “Festival için Erzurum’a geldik. Bu festivalin sürekli olarak devam etmesini isterim. Festival yapmak güzel bir şeydir” dedi.
Gazetecilerin “Hababam Sınıfı filmi için ne söylemek istersiniz?” sorusuna gülerek cevap veren Akçatepe, “Hababam Sınıfı için söylenecek bir laf mı var? 40 yıldır izliyoruz ne söyleyeyim ben şimdi. Hababam Sınıfı filminin değerinde, güzelliğinde bir film bulamazsınız, çünkü o artık öyle kolay bir iş değil” şeklinde konuştu.

 
Son yıllarda artık komedi filmlerinin sululuk içerdiğini ifade eden Akçatepe, “Artık komedi filmleri yapılmıyor. Yapılsa bile artık komedi filmlerinin içeriği sululuktur. Ben sululukla komediyi ayıran bir insanım o yüzden de son yıllardaki yapılan filmleri komedi olarak kabul etmiyorum. Ama yapsınlar para kazanıyorlar helal olsun” diye konuştu.
Eskisi gibi başarılı komedi filmleri yapılması için o oyuncuların bulunması gerektiğinin altını çizen Akçatepe, “Eskisi gibi güzel komedi filmleri yapmak için o oyuncuları bulmak gerekir. Var mı şimdi öyle oyuncular, yok. O zaman konuşmaya bile gerek yok” dedi.
Halit Akçatepe, yakın zamanda bir film veya dizi çalışmasının olmadığını da söyledi.
ERZURUM (İHA)

📆 03 Mayıs 2014 Cumartesi 09:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR