MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Kandilli’de Türk Sanat Müziği Ziyafeti
Kandilli’de Türk Sanat Müziği Ziyafeti


Üsküdar Belediyesi’nin Kandilli’de düzenlediği, Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesleri Güzin Değişmez ve Alp Arslan’ın sahne aldığı konser dinleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattı.
Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği kültür sanat etkinlikleri Kandilli’deki Türk Sanat Musikisi konseriyle devam etti. Türk Sanat Müziği’nin kıymetli isimlerinden Güzin Değişmez ve Alp Arslan’ın sahne aldığı konsere Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kandilli Yerleşkesi ev sahipliği yaptı.
Konseri izleyenler arasında bulunan AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi’nin kültür ve sanatı her zaman desteklediğini dile getirerek, “Yoğun seçim tempomuzda, bu eşsiz müzik ziyafeti bizler için bir ruh soluklanması oldu. Gönül tellerimizin titrediği bu güzel akşamda Üsküdar’ın Kandilli gibi tarihi bir noktasında en az Üsküdar ve Kandilli kadar tarihi ve kıymetli olan musikimizden nadide eserler dinlemek bizleri adeta bir zaman seyyahı yaptı. Bu güzel akşamda değerli sanatkârlarımız Güzin Değişmez Hanımefendi ve Alp Arslan Beyefendi’ye, yüreğimizdeki pası sildikleri ve ruhumuzun rahat bir soluk alabilmesine vesile oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum. Seslerine, yüreklerine sağlık” dedi.
Üsküdar Belediyesi’nin bu tip kültür sanat ziyafetlerini sürekli olarak organize ettiğine dikkat çeken Türkmen, “Üsküdar halkı başta olmak üzere tüm İstanbulluları bu etkinliklere katılıp hayat yorgunluklarına kısa bir mola vermelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

İSTANBUL (İHA)

 

Etiketler: , ,
📆 28 Şubat 2014 Cuma 14:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR