MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika, Toplum » Sarıgül: Hüsamettin Özkan Ağabeyimdir
Sarıgül: Hüsamettin Özkan Ağabeyimdir


CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Mustafa Sarıgül’e il başkanı Oğuz Kağan Salıcı da eşlik etti.

Basın mensuplarının ‘CHP’ye aday olmadan önce ve olduktan sonra Fethullah Gülen’le bir görüşmeniz oldu mu?’ sorusu üzerine Mustafa Sarıgül, net bir açıklama yapmazken şunları söyledi: “Sarıgül siyasetin her kademesinde görev yaptı. Dolayısıyla aktif siyaset yapan siyasi kişilerle ilgili olarak da dünyanın her tarafında böyle konuşmalar olabiliyor. Ben bunları çok doğal karşılıyorum. Sarıgül’ün ötekisi yok. Takdir edersiniz ki, Mustafa Sarıgül’ün adaylığı iki yıldır toplumun her kesiminde konuşuluyor. Merak uyandırılıyor. Çünkü Sarıgül’ün İstanbul’u yurttaşlarımızın takdiriyle kazanacağını her yurttaşımız biliyor.”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bizim temizlediğimiz Haliç’te CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı balık tutuyor’ sözlerini değerlendiren Mustafa Sarıgül, “Sayın Başbakan farklı illerde aday tanıtımı yapıyor İstanbul diyor. Sayın Başbakan’ın aklı İstanbul’da fikri Sarıgül’de. Kendisinin heyecanını anlıyorum” dedi.
Hakkında açılan ve takipsizlik kararı verilen davaları da ele alan Sarıgül, “Benim şu anda hiçbir şekilde hakkımda açılmış bir dava yok, ama bu basın toplantısından sonra ne olur bilemem” şeklinde konuştu.
Hüsamettin Özkan’ın kendisine sponsor olduğu iddialarını değerlendiren Mustafa Sarıgül, “Benim 1974 yılından beri ağabeyimdir. Kendisiyle birlikte olmaktan, sohbet etmekten onurların, gururların en büyüğünü duydum. Ne zaman bir konuda sohbet etme imkanım olsa kendisinin bilge kişiliğinden yararlanırım. Benim sponsorlarım binlerce yurttaşımız. Bu iş sponsorla olsa biz Sayın Başbakan’la baş edemeyiz. Bu gönül işi” dedi…..İSTANBUL (İHA)

📆 19 Şubat 2014 Çarşamba 18:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR