MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » YTÜ’den ‘On Line’ Proje Eğitimi
YTÜ’den ‘On Line’ Proje Eğitimi


Yıldız Teknik Üniversitesi-Uyumsoft işbirliği ile öğrenciler, akademisyen ve sektör çalışanları, proje yönetimi ve proje danışmanlığı konusunda online eğitim alacak.
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ. arasında, Üniversite – Sanayi işbirliği kapsamında, ‘Proje Yönetimi’ ve ‘Proje Danışmanlığı’ konularında düzenlenecek online eğitimler için imza töreni yapıldı. YTÜ Teknopark Yönetim Ofisi’nde gerçekleştirilen törene YTÜ Rektörü İsmail Yüksek, Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder, Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin, YTÜ Teknopark Genel Müdürü Dr. Mahmut Karaman, YTÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü ve Teknopark Eğitim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hakan Karataş ile Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Mesut Güner katıldı.

“TEKNOPARK SADECE AR-GE DEMEK DEĞİLDİR”
İmza töreninde konuşan YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Teknopark’ta faaliyet gösteren firma sayısının ve AR-GE mühendisinin önemli olduğunu, ancak asıl katma değerin; üniversiteye, ülkeye, öğrenciye, insanlığa katkı sağlayacak işler yapmak olduğunu ifade etti. Rektör Yüksek, üniversite olarak üniversite eğitimlerinin dışında da, 2013 yılında 120 ayrı programla, kişisel gelişim ve kurumsal düzeyde 7 bin 500 kişiye eğitim verdiklerini, bu yıl ise 15 bine yakın kişiye eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi. Yüksek, “TUBİTAK, AR-GE çalışmalarına destek vermek istemesine rağmen, projelendirmedeki eksiklikler ve hatalar nedeniyle istediği desteği veremiyor. Proje almada çok önemli olan çalışma, üniversite-sanayi işbirliğine, AR-GE dışında eğitim olarak da çok ciddi katkıda bulunacak” dedi.
AR-GE ağırlıklı yazılım ve danışmanlık firması olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder de, “Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışından binin üzerindeki öğrenciye ve sektör çalışanlarına eğitim verdik. YTÜ ile yaptığımız işbirliğiyle, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimi, daha fazla kişiye anlatabileceğiz” şeklinde konuştu.
“AMACIMIZ EĞİTİMİ YAYGINLAŞTIRMAK”
Protokolü imzalanan eğitim projesinin temel amacının, teknopark şirketleri ve çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu aktaran YTÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan Karataş, ‘Proje yönetimi’ ve ‘Proje Danışmanlığı’ olarak iki alanda eğitim verileceğini dile getirdi. Karataş, YTÜ Sürekli Eğitim Merkezi olarak on-line olarak verilecek eğitimi üniversite bünyesinden olmayan kursiyerlere de açmayı hedeflediklerini ve daha çok kişiye ulaşarak eğitimi yaygınlaştırmayı istediklerini de söyledi.
YTÜ ve Uyumsoft’un eğitimde işbirliği ile bu yıl 500’ün üzerindeki kişiye Proje Yönetimi ve Proje Danışmanlığı konularında eğitim verilmesi planlanıyor.
İSTANBUL (İHA)

 

Etiketler: , , ,
📆 21 Ocak 2014 Salı 11:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR