MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Eğitim, Flaş, Toplum » Yeditepe Üniversitesi ve Nutraxin’den Bir İlk…
Yeditepe Üniversitesi ve Nutraxin’den Bir İlk…


Hekimler Ve Eczacılar İçin Fitoterapi Sertifika Programı

 İnsan sağlığına ve güzelliğine yönelik bitkisel ürünleriyle bilenen Biota Laboratuvarları’nın gıda takviyesi markası Nutraxin, Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile hekim ve eczacılara yönelik fitoterapi sertifika programı düzenliyor. Sertifika programında Türkiye’nin önde gelen profesör ve fitoterapi uzmanları bitki tıbbı konusunda eğitim verecek. Birçok hekim ve eczacının bitkisel ürünler ile ilgili bilgilendirileceği bu sertifika programı ile yanlış bitki kullanımlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

 Nutraxin’in Yeditepe Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen sertifika programında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın yanı sıra, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kırmızıpekmez ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ekrem Sezik tarafından katılımcılara fitoterapi alanında eğitim verilecek.

Hekimler ve eczacılar için ayrı olarak düzenlenen sertifika programında fitoterapide temel kavramlar, dünyada ve Türkiye’de fitoterapi uygulamaları, çeşitli hastalıklar üzerinde kullanılan bitkiler gibi konuları uzman kişilerden dinleme şansı bulan katılımcılar, 3 ayın sonunda sertifikalarını almaya hak kazanacak. Biota Laboratuvarları Nutraxin markası, Yeditepe Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen bu sertifika programı ile daha çok hekim ve eczacıyı fitoterapi konusunda bilgilendirerek, bitkilerin doğru kullanımı ile ilgili bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

 

 

📆 23 Ekim 2013 Çarşamba 11:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR