MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Mahalleler, Toplum » Örnek Mahallesi’nde “Örnek” toplantı

Örnek Mahallesi’nde “Örnek” toplantıAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi:“İstanbul depreme hazırlıklı olmalı. Kentsel dönüşüm ne kadar hızlı ve iyi yapılırsa İstanbullular o kadar rahat ve huzur içinde uyur.”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçenin sorunlarını uygulamaya koyduğu projeleri ve  uygulayacağı projeleri Ataşehirlilerle mahalle toplantılarında buluşarak çözmeye devam ediyor.  Mustafa Kemal ve Esatpaşa Mahallelerinde yapılan toplantı ve tapu dağıtımının ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Örnek Mahallesi’nde de yaklaşık 30 yıldır çözümlenemeyen imar ve tapu sorununa alkışlar arasında son verdi.

Örnek Mahallesi’nde toplantı salonunu dolduran mahalle sakinleri Ataşehir Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürleri ve belediye meclis üyelerine yoğun ilgi gösterdi. Başkan İlgezdi’nin konuşmasından önce Ataşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi’nin hazırladığı “Örnek Mahallesi ve Sorunları” konulu film izlendi. Örnek Mahallesi Muhtarı ve çok sayıda mahalle sakininin belediye çalışmalarına  ilişkin düşünce ve eleştirilerinin yer aldığı filmin ardından konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “halk için hizmet verdiklerini” vurguladı. Belediye Başkanı olarak hiç kimse ile kavga etmediğini, etmeyeceğini halkın yararına hizmet eden dürüst her siyasetci ve yöneticiye teşekkür ettiğini vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “ancak yıllardır sorunları çözülmeyen ve bağlı oldukları ilçelerden alınarak Ataşehir’e bağlanan mahallelerde yaşayan sizlerin haklarını vermeyenlerle kavga ederim. Çünkü, arkamda sizlerin olduğunu biliyorum” dedi.

 

Ataşehir’de yapılan çalışmalar hakkında salonu dolduran yüzlerce kişiye bilgi veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul’un deprem tehlikesi yaşayan kentler arasında olduğunu hatırlattı ve şunları söyledi:

 “İstanbul artık yeniden yapılanmalı. Kentsel dönüşümü ne kadar hızlı ve iyi yapabilirsek, evlerimizde o kadar rahat ve huzur içinde uyuruz. Biz Ataşehir’de kentsel dönüşüm çalışmalarına göreve başladığım ilk günden itibaren başladık. Arkadaşlarımla gece gündüz çalışıyoruz. Kentsel dönüşüme ilişkin projelerimizi de yine sizlerle paylaşarak tartışarak sizlerin de görüşlerini alarak gerçekleştireceğiz.”

Ataşehir’in yeniden yapılanması için belediyenin hazırladığı projelere ilişkin çalışmalara destek veren kurum ve kuruluşlar ile Ataşehir Belediye Meclisine tesşekkür eden Başkan Battal İlgezdi, salonda bulunan AKP yöneticisini de yanına davet etti ve “halka hizmette siyaset olmaz. 30 yıldır bu mahallelere hizmet getirmeyenler hangi partiden olursa olsun yanlış yapmıştır. Biz bu yanlışı yapmayacağız. Ben, Ataşehirlilerin belediye başkanıyım” diye konuştu.

Başkan Battal İlgezdi konuşmasının ardından Örnek Mahallesi sakinlerinin sorularını yanıtladı ve tapuları hazır olanları tapularını teslim etti.

Galeri
📆 11 Şubat 2010 Perşembe 14:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR