MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Gezi-Alışveriş, Manşet, Toplum » Türkiye’nin Yeni Havayolu Şirketi, TAILWIND

Türkiye’nin Yeni Havayolu Şirketi, TAILWINDTürkiye’nin yeni havayolu şirketi Tailwind’in resmi açılışı, yapılan kutlamayla gerçekleştirildi.
Polat Rönesans Otel’de bu gece yapılan Tailwind Havayolları’nın resmi açılış kutlamasına çok sayıda davetli katıldı. Kutlamada bir konuşma yapan Tailwind Havayolları Genel Müdürü Safi Ergin, resmi açılış gecelerinde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Bu akşam bizim için çok özel bir akşam. Uzun çalışmalar ve emekler sonucunda gökyüzüne taşıdığımız Tailwind Havayolları artık ilk bebek adımlarını atmaya başladı ve büyüyor. Türk turizmi açısından havacılık sektörü büyük önem taşıyor.
Eğer hava taşımacılık sektörü olmazsa turizmden bahsetmek imkansız. Şu anda Türkiye’de havacılık potansiyelinin yüzde 50’sini değerlendirebiliyoruz. Türkiye’de birçok havayolu şirketi olmasına rağmen hava taşımacılığının daha da gelişmesi lazım. Bizler de bunu görerek güçlerimizi birleştik ve Tailwind Havayolları’nı kurduk” diye konuştu.
Personel ve uçakları hakkında da bilgiler veren Ergin, “Toplam 125 personelimiz, 3 adet Boeing 737-400 uçağımızla İspanya, İtalya, Hollanda, Belçika, İsrail, Kazakistan ve İran’dan ülkemize düzenli turist charter seferi gerçekleştirmekteyiz. Uçaklarımızın konfigürasyonu 168 ekonomi olmakla birlikte, ihtiyaç halinde 12 business, 132 ekonomi olmak üzere iki klaslı uçurma imkanımız da var. Biz bilgimizi, sevgimizi ve gökyüzüne olan aşkımızı da bu işin içine katıyoruz” şeklinde konuştu.
Tailwind Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Muhittin de, Türkiye’nin en genç havayolları şirketi olan Tailwind Havayolları’nın resmi açılışını kutladıklarını belirterek, “Pazardaki yerimizi sağlarken karşılaşılan bütün zorluklara rağmen havayolunu düzgün ve hızlı bir şekilde rayına oturtan yönetim kadromuz ile gurur duyuyorum. Tailwind şirketi 500 milyon doları geçen güçlü bir portföyle doğdu. Kısa zamanda büyük yol katederek, 2010 yılının Ocak ayında filomuza iki uçak daha katacağız. Tailwind Havayolları
olarak Türkiye özel havacılık sektörünün bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. Diğer havayolları şirketleriyle ele ele vererek turizm endüstrisini daha da ileriye taşıyacağız. Türkiye’deki havayolları standartlarını Avrupa standartlarına çıkartmak için çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

📆 18 Ağustos 2009 Salı 23:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR