MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
İçki satışı düzenlemesi !


Ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanı Yıldırım:
“Yasa çıktı, hayırlı olsun”
“Toplumu, gençleri ve geleceğimizi korumak başta ülkeyi yönetenler olmak üzere herkesin görevidir”

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, gece 22’den sonra alkol satışına yasak getiren düzenleme hakkında çıkan tartışmalara, “Yasa çıktı, hayırlı olsun. Toplumu, gençleri, geleceğimizi korumak herkesin görevidir. En başta ülkeyi yönetenlerin görevidir” yorumunu yaptı.
Yıldırım, Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği’nin (TÜTED) düzenlediği Dünya Bilişim Günü toplantısına katıldı. Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın twitter hesabında yaptığı, “Başkasının yediğine, içtiğine karışmak kolay; marifet, insanın kendisini haramdan, haksızlıktan sakınması. Hayırlı cumalar” şeklindeki açıklamasının medyada yeralmasının ardından yazdığı tweeti geri çekmesi hakkında da konuşan Bakan Yıldırım, “Zaten açıklama yapmış, düzeltmiş, yapacak birşey yok” dedi.
Bakan Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve beraberindeki 190 kişilik bir ekibin çözüm sürecine destek vermek amacıyla Diyarbakır’a gitmesini de memnuniyetle karşıladığını söyledi.
Binali Yıldırım, iyi edildiğini belirterek şunları söyledi: “Barış için, kardeşlik için, ülkenin doğusuyla batısını kucaklaştırmak amacıyla yapılacak her gayretin biz yanındayız, alkışlıyoruz. Onun için belediye başkanımızın Diyarbakır’a gitmesinin doğru bir iş olduğunu, onu da İzmirlilerin de desteklediğini ve anlayışla karşılayacağını düşünüyorum”
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Tayland’ın EXPO adaylık sürecinden çekilip Dubai lehine oy kullanacağı şeklinde bir açıklama yapmasını ise eleştirdi.
Türkiye’nin EXPO konusundaki kararlılığının sürdüğünü belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “E olur. Ama bizim bu konudaki kararlılığımız devam ediyor. Öyle mi Dubai’yi destekleyeceğini mi söyledi. Ondan haberim yok. Hiç kimse üyelerin kararını ipotek edemez, böyle bir açıklama yapmış olması eğer doğruysa hoş değil. Ama şartlar ne olursa olsun biz İzmir için gereken gayreti göstereceğiz.”

📆 24 Mayıs 2013 Cuma 16:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR