MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Maltepe’de okulların elektrikleri kesilecek
Maltepe’de okulların elektrikleri kesilecek


 

İstanbul Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bazı okullara göndermiş olduğu yazıya göre borcunu ödemeyen okulların elektriğinin 25 Ocak 2010 tarihinde kesileceği bildirilmiştir.(Belge ekte sunulmuştur). Muhtemelen bu problem diğer ilçelerde de yaşanmaktadır.

Yazı aynen şöyle;

Okulunuza ait ödenemeyen elektrik borçlarının 25/01/2010 tarihine kadar ödenmediği takdirde kesileceği ilgi yazı ile bildirilmiş olup, Elektrik borçlarınızın imkanlarınız dahilinde ödenerek okulunuzda elektrik kesintisi yaşanmaması hususunda gereğini ………….. .

Bu tutumu mantıkla izah etmek mümkün değildir. İmkânlarınız dâhilinde ödeyiniz. Hangi imkandan bahsediyorsunuz sayın müdürüm. Okullara bir imkân mı bıraktınız? Bu topu taca atmaktır.

Sene başı kayıtlarında bağış almanın neredeyse mümkün olmadığı bir ortamda, bağış alan idarecilerin her türlü baskıya maruz bırakılıp cezalandırıldığı bir ortamda, geçim sıkıntısından dolayı bağış yapamayan velilerin yoğun olduğu bir dönemde imkânlarınız ölçüsünde ödeyiniz, diyorsunuz. Komik ve imkânsız bir istek.

Lütfen okullara altından kalkamayacakları ve kendinizin çözmesi gereken sorumlulukları yüklemeyin. Bildiğiniz gibi “eğitim devlet okullarında zorunlu ve parasızdır”. Kimseyi zorlamaya hakkınız bulunmamaktadır. Ödeneğiniz yoksa isteyiniz.

Eski Milli Eğitim Bakanı Sn. Hüseyin ÇELİK okulları otomatik pilota bağlamıştı. Her şey yolunda gidiyordu. Yoksa uçağın benzini mi bitti? Demek ki lafla peynir gemisi yürümüyormuş. Döneminde yaptığı akılda kalan tek şeyin kadrolaşma olduğu bir bakanlıkta, görev değişiminden sonra biraz ümitlenmiştik. Ancak yeni bakanımız Sn. Nimet ÇUBUKÇU’nun 10 aylık görev süresi döneminde de değişen bir şey olmamıştır. Çekilen sıkıntılar artarak devam etmektedir.

Bakanlığımız her türlü sorunları çözdük, eğitimde çağ atlattık, ilk ve orta öğretim öğrencilerine ücretsiz kitap dağıttık diye reklamını hiç eksik etmezken bu çelişkinin yaşanmasını anlamamız mümkün değildir. Oldu olacak doğal gaz, su vb diğer faturaları da okullar ödesin. Bu da yetmez, öğretmen maaşlarını da okullar ödesin. Zaten birçok okulumuz kısıtlı imkânlarıyla okullardaki memur ve hizmetli ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadır. Devletin sorumluklarını yerine getirmesinde zafiyet gösterenler kendi sorumluluklarını okullara yükleyemezler.

Sonuç olarak okulların görevi, geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesidir. Sayın ilçe yöneticileri okullarımızı angarya işlerle meşgul etmeyiniz. Okulların elektrikleri kesilirse ısınma, temizlik, sağlığa uygunluk, eğitimin aksaması gibi birçok sorun ortaya çıkacak ve bundan dolayı da bazı öğrencilerimiz ihmal yüzünden rahatsızlanacaktır. Böyle bir olay ortaya çıkarsa da sorumlular hakkında gereğini yapacağımız muhakkaktır.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 25 Ocak 2010 Pazartesi 10:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR