MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Nazım Hikmet 108 . Doğum Gününde Anılıyor
Nazım Hikmet 108 . Doğum Gününde Anılıyor


           

      * Nazım’ın 2 metrelik heykeli CMK de açılıyor…

  Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet Ran, 108. doğum gününde Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği özel bir gecede anılacak.  Bir süre önce hayatını kaybeden  Doç. Dr Yıldız Sertel’ in  yaptırdığı ve son arzusu olarak Caddebostan Kültür Merkezi’ne konulmasını istediği Şair’in heykelinin açılış töreninin de yapılacağı Anma Gecesi’nde, Hikmet’in şiirleri seslendirilecek, eserleri sahnelenecek.

     Nazım Hikmet’in aile dostu Doç.Dr. Yıldız Sertel’in ölümünden bir ay önce Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e mektup yazarak,  Şairin doğum gününde Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’ne konulmasını istediği 2 metrelik heykel 15 Ocak 2010 Cuma günü açılıyor. Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki Anma Gecesi’nde  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi   Heykel Bölümü öğretim üyesi  Prof. Ferit Özşen’in yaptığı bronz heykel de Sertel’ in son arzusu  üzerine  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Gazeteci -Yazar Nail Güreli ile Sertel’in dostlarının katılacağı bir törenle açılacak.  

             Heykel açılışından sonra yapılacak  programda ise Şair Nazım Hikmet’in 108. yaş günü şiirler, şarkılar ve dostlarının yapacağı konuşmalarla  kutlanacak. Anma Töreni Nazım Hikmet Şarkıları Belgeseli’nin gösterileceği bir sinevizyon ile başlayacak. Rusya Federasyonu Devlet Sanatçısı,  Ahmed Ahmedov, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Balay, Yazar Adnan Özyalçıner ve Şair Sennur Sezer’in konuşmacı olduğu gecede, Tiyatro Sanatçısı Zafer Diper, Nazım Hikmet’in şiirlerini okuyacak. Gece, Çağdaş Bale Topluluğu ve  İ.Ü Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı gösterisi ile devam edecek olan gece, Erol Uras, Masalın Aslı Müzik Topluluğu ile  Sansev Çok Sesli Çocuk Korosu’nun müzik dinletileriyle  son bulacak.

TARİH : 15 OCAK 2010 CUMA

SAAT   :19.00

YER       : KADIKÖY BELEDİYESİ CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

📆 14 Ocak 2010 Perşembe 09:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR