MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » İkametgâh Kadıköy-Birlikte ve Bağımsız-II”
İkametgâh Kadıköy-Birlikte ve Bağımsız-II”


Kadıköylü galeriler, sanat inisiyatifleri ve tasarım mekânları bu yıl “İkametgâh Kadıköy-Birlikte ve Bağımsız-II” başlıklı etkinlikler dizisinin ikincisini, 7 Kasım-9 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. İlkinde Anadolu Yakası’ndaki üretimi ve paylaşımı çıkış noktası olarak alan etkinlik, bu yıl içine yeni mekânları, Kadıköy’de üreten sanatçıların yanı sıra Avrupa yakasından ve yurt dışından katılan sanatçıları da katarak yola devam ediyor.

 

Yukarıdan aşağıya bir örgütlenme modeli yerine, katılan her mekanın ve her sanatçının  kendi özgünlüğü ve bağımsızlığını koruyarak birlikte hareket etme ve paylaşma modelini benimsiyor.

 

Sanatçılar  kavramsal ve biçimsel bir çerçevenin içine girmeden resim, heykel, video, illüstrasyon, fotoğraf, yerleştirme, tasarım, karikatür  gibi farklı disiplinlerdeki   çalışmalarını 12 ayrı mekanda sergileyecekler. Sergilerin yanısıra çeşitli performanslar, konserler, workshoplar, sanatçı konuşmaları, çocuklarla yapılacak çalışmalarla paneller ve söyleşilerle de izleyicilerle buluşulacak.

 

 

7 Kasım-9 Aralık 2012 tarihleri arasında  gerçekleştirilecek olan İkametgâh Kadıköy , Asfalt Art Gallery, Barış Manço Kültür Merkezi (Hush), İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, KargART , Halka Sanat Projesi, Kabine Nadire, Sanat Bahane, Zelazo, Tasarım Parkı, Dunia, GİT ve Burg Giebichenstein University of Art & Design sanat alanlarında  tüm sanatseverlerin paylaşımına açıktır.

 

İkametgâh Kadıköy 2 Etkinlikleri

 

 

Sergiler

 

ASFALTART GALLERY

Ayşe Yaltırım, Beyza Boynudelik, Ergin Asyalı, Fulya Çetin, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Lebriz Rona, Melike Kılıç, Murat Germen, Nazan Azeri, Nevhiz Tanyeli, Nur Koçak, Serkan Yüksel, Tomur Atagök.

BURG GIEBICHENSTEIN UNIVERSITY OF ART & DESIGN

 

İSTANBUL APARTMANI  / APARTMENT ISTANBUL: Anne Knödler, Georg Lisek, Jenny Eichler, Karl Pompe, Lukas Wronski, Marianne Nagel, Martin Buhlig, Olga Griegorjewa

Yogurtcu Park Caddesi 84 / Sali – Pazar saat 12:00-18:00

 

GÖRSEL İLETİŞİM TEKNESİ (GİT) :

 

“On My Way / Yoldayım”: Yılmaz Başar Babür (Fotoğraf Sergisi)

 

HALKA SANAT :

 

“Mutluluk ve Rahatlama”: (7 – 18 Kasım) Elena Ballarin

“Cinnet”: (23 Kasım – 9 Aralık) Abdulkadir Avcı, Sadık Arı, Serkan Çatar, Toprak Bayram Bek.

 

HUSH :

(Barış Manço Kültür Merkezi / 30 Kasım’a kadar sürecektir.)

Ahmet Özcan, Aleksandra Kostovska Tütüncü, Antonia Breme, Arda Yalkın, Ayşecan Kurtay, Baysan Yüksel, Billur Melis Koç, Çağdaş Şahin, Çağlar Atambay, Çetin Keçeci, Elif Çiftçioğlu, Emine Begüm Güvenç, Ezgi Akşar, Gaye Su Akyol, Georgie Flood, Güneş Bulut, Güneş Oktay, İlke Yılmaz, İlker Aydemir, Josephine Hempel, Lara Ögel, Levent Kopuz, Marja Marlene Lechner, Mark Hale, Melisa King, Meriç Akay, Merve Akyel,Nikola Breme, Okan Dirim, Onur Çiftçi, Ozan Türkkan, Özgür Atlagan, Serkan Çalışkan, Sibel Çağlayan, Simin Yıldız, Solweig de Barry, Süyümbike Güvenç, Steven Daly, Tarık Töre Elgay,Yaşar K. Canpolat

 

İSTANBUL HATIRASI FOTOĞRAF MERKEZİ :

 

“Bülent Arabacıoğlu’nun Çizgi Dünyasından”: Bülent Arabacıoğlu,

 

 

KABİNE NADİRE :

 

Abdülaziz, Can Özal, Dilay Koçoğulları, Eda Taşlı, Enis Malik Duran, Gülen Eren, İskender Giray, Kayde Anobile, Melis Sevinçli, Selma Hekim, Şafak Kemancı, Şinasi Göktürkler, Zeynep Roj Soref.

 

KARGART :

(Sergileme 6 Aralık’a kadar sürecektir)

Ali Mete Sancaktaroğlu, Alper T. İnce, Ayça Telgeren, Ayhan Mutlu, Cins, Çağrı Saray, Eda Gecikmez, Elif Yıldız, Emine Çorduk, Emrah Bekdikli, Ersin Tavukçu, Tuğçe Şenoğul, Gözde Can Köroğlu, Harun Töle, Merve Şendil, Niyazi Selçuk, Onston, Peri Demirbaş, Rafet Arslan, Sevgi Arı, Sevil Tunaboylu.

 

SANAT BAHANE :

 

Fırat Dövencioğlu, Serkan Çatar.

 

TASARIM PARKI

 

Tssarım Kadıköy’de : Güngör Taner, Nursema Öztürk, Dani Benreytan, Erdeniz Kurt, Demet Bilici, Zeynep Kaytancı, Sevin Coşkun, Omlet İstanbul, Murat Akçay, Mete Mordağ, Özgür Uşaklıgil

 

ZELAZO :

John Dew, Kerem Soyöz, Lynn J. Hunter, Mehmetcan Serinkaya, Mustafa Karasu, Osman Turbo, Pelin Turgut,

 

 

Yan Etkinlikler

 

Söyleşi, Sanatçı Konuşması, Panel, Seminer

 

  • Cafe Antarsia Ensemble (Sanatçı Konuşması) – 12 Kasım, Ptesi, 19:00 / Halka Sanat
  • Elena Ballarin (Sanatçı Konuşması) – 17 Kasım, Ctesi, 18:00 / Halka Sanat
  • Tea & İnk Slobodan Dan Paich (Sanatçı Konuşması) – 21 Kasım Çarşamba 16:00 / Halka Sanat
  • Bir Aralık Bul GİT – Yılmaz Başar Babür (Söyleşi, Workshop) – 1 Aralık, Ctesi, 19:00 – 21:00 / GİT
  • Ilhan Mimaroğlu Karşı Kıyıda – Alper Maral (Seminer) – 9 Aralık, Pazar, 18.00 / Dunia
  • Kadıköy Karşı Mıdır?  – Ayşegül Sönmez (Söyleşi) –  10 Kasım, Cuma 14:30  / Asfalt Art Gallery
  • “Fotoğraf seçmek” – Murat Pulat (Panel) – 23 Kasım saat 18.00 / İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi

 

Performans

 

  • Fümeli Balık Anne Knödler Performans – 7 Kasım, Çarşamba – 20:00 /  Burg Gıebıchensteın
  • Cafe Antarsia Ensemble / Ruth Margraff ve Nicos Brisco (Teatral Konser) – 9 Kasım, Cuma, 20:00 / Sanat Bahane
  • Kasap 34 Street Art – Graffiti Performansı – 11 Kasım, Pazar, 14:00 – 19:00 / GİT
  • Yoğutçu Parkı’nda Yarn Bombing – 18 Kasım, Pazar, 12:00-18:00 / Zelazo etkinliğidir.
  • Yolcu Yolunda Gerek – Serap Babür (Şiir Dinletisi, Söyleşi) – 24 Kasım, Ctesi, 19:00 – 21:00 / GİT

 

Gösterim

 

  • ALALA – A. Baturay Tavkul (Kısa Film Gösterimi, Söyleşi) – 17 Kasım, Ctesi, 19:00 – 21:00 / GİT
  • Otobüs / The Bus – Tuğba Yüksel (Fotoğraf Gösterimi, Söyleşi) – 8 Aralık, Ctesi, 19:00 – 21:00 / GİT

 

Atölyeler

 

Zelazo’da Sanat ve Tasarım Atölyeleri

  • MON Zelazo’da Partisi – 16 Kasım, Cuma , 19:30 – 22:30
  • Giacometti Etkisi / Giacometti Effect – John Dew – 17 Kasım, Ctesi, 18:30 – 20:30
  • Deneysel Heykel Portre Atölyesi / Experimental Sculpture Portrait Course – John Dew – 1 Aralık, Ctesi,  18:30 – 20:30
  • Deneysel Yumuşak Oyuncak Heykel Atölyesi / Experimental Soft Toy Sculpture – John Dew – 25 Kasım,

Pazar, 16:00 – 18:30

  • Temel Dikiş 1 ve 2 Atölyeleri – Mandalinarossa – Her Ctesi 12:00 – 14:00 ve Her Çarş. 18:30 – 20:30
  • Mandalinarossa ile Dikiş Zamanı – Mandalinarossa – Her Ctesi 16:00 – 18:00
  • Ses Oyuncakları Atölyesi – Mehmetcan Serinkaya – 24 Kasım, Ctesi, 18:30 – 20:30
  • MON ile T-Shirt Boyama Atölyesi – 25 Kasım, Pazar – 13:00 – 15:00

 

Kabine Nadire’de Kendin Yap Atölyeleri

Atölye malzemeleri Kabine Nadire tarafından temin edilecektir ve ücrete dahildir. Atölye ücretleri İkametgâh Kadıköy’e özel 80 TL’dir.

  • Kendi Defterini Yap – Elif Gürbüz (Muk Design) – 17 Kasım, Ctesi, 13:00 – 15:00
  • Deri Çanta ve Aksesuar Atölyesi – Gusef Şen ve Ömer Yavuz (GUSH) – 17 Kasım Ctesi, 16:00 – 18:00
  • Kağıt Takı Atölyesi – Selen Özus ve Burcu Büyükünal (Maden Çağdaş Mücevher Atölyesi) – 24 Kasım Ctesi, 16:00 – 18:00
  • Kişisel Tarih Kitabı Atölyesi – Selma Hekim – 1 Aralık, Ctesi, 16:00 – 18:00
  • Tasarladığınız Karakterin Oyuncağını Yapalım – Zeynep Roj Soref – 1 Aralık, Ctesi, 13:00 – 15:00
  • Soğuk Porselen İle Aksesuarını Yap – Şafak Kemancı – 8 – 9 Aralık, Ctesi-Pazar, 13:00 – 15:00

 

İkametgâh Kadıköy Müzik Festivali 02

 

7 Aralık, Cuma

(Karga)

  • biz                                          21:00
  • Yüzyüzeyken Konuşuruz              22:00
  • Eskiz                                      23:00

(Dunia)

  • Olcay Saral                           21:00 (Müzik Hayvanı etkinliğidir)

 

8 Aralık, Ctesi

(Karga)

  • Peygamber Vitesi               21:00
  • Hedonutopia                                   22:00
  • Barıştık Mı Göstembil Project    23:00

(Dunia)

  • WEED                                               21:00

 

9 Aralık, Pazar

(Karga)

  • Hayvansaray                                   21:00
  • Esas Çocuk                           22:00
  • Toro                                      23:00

(Dunia)

  • Alper Maral – Zehirli Flüt                       21:00

 

 

Galeri
📆 31 Ekim 2012 Çarşamba 15:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

Sıra Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu
2 Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Göztepe 2 1 1 0 6 2 +4 4 2021-22 Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turu
4 Fatih Karagümrük 2 1 1 0 5 2 +3 4 2021-22 Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu
5 Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
6 Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
7 Hatayspor 2 1 1 0 2 0 +2 4
8 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
9 Kasımpaşa 2 1 0 1 2 1 +1 3
10 BB Erzurumspor 2 1 0 1 3 3 0 3
11 Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12 Kayserispor 2 1 0 1 1 2 -1 3
13 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
14 Gaziantep 2 0 1 1 3 5 -2 1
15 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
16 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
17 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1 2021-22 1.Lig
19 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20 Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21 Başakşehir 2 0 0 2 0 4 -4 0

BAĞLANTILAR