MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi’nde “Ataevi” Coşkusu…
Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi’nde “Ataevi” Coşkusu…


 Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehir’in 17 Mahallesinde 17 Ataevi  Açacağız” dedi.Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi Ataevi coşkulu bir kalabalığın katılımı ile Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından açıldı. Kültür eski Bakanı Ercan Karakaş, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Çulha, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Şube Müdürleri ile Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallesi’nde oturan yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı açılış töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallesi’nin en önemli sorununun imar olduğunu vurguladı. Geçmiş dönemlerde özellikle bu mahallelerde oturanlara yönelik yapılan haksız uygulamalardan kaynaklanan sorunları çözeceğini vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “5 yıllık görev sürem içinde bu bölgenin imar sorununu çözeceğim. Tapusu olmayan vatandaşların tapularını vereceğim” dedi. Mazbatasını aldığı ilk günden itibaren Ataşehir’in kangren olmuş tüm sorunlarına neşter vurmak için çalıştığını belirten Başkan İlgezdi, “Mustafa Kemal Mahallesi de, Aşık Veysel Mahallesi de benim için ayrı bir önem taşıyor. Daha önceki yönetimlerin yaptığı gibi din, dil, mezhep ayrımı yapmadan hizmet edeceğim” diye konuştu. Belediyenin tüm birimlerinin vatandaşların sorunlarını çözmek, hizmeti vatandaşın ayağına götürmek için gece gündüz çalıştığını ifade eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ülkemizin içinde bulunduğu siyasal, sosyal, ekonomik sorunlar giderek büyüyor, Cumhuriyet değerlerine saldırılar artıyor. O nedenle birbirimizi severek, omuz omuza çalışıp, Atatürk ilke ve devrimlerine daha sıkı sarılma zamanı. Bunu bugüne kadar yaptınız bundan sonrada yapacağınıza inanıyorum” dedi.

Aşık Veysel Ataevi’nin açılışına katılan Kültür eski Bakanı Ercan Karakaş da yaptığı kısa konuşmada “Burasının adı 1 Mayıs Mahallesi’ydi, Musatafa Kemal oldu, şimdide Aşık Veysel Mahallesi oldu. Üçü de birbirine yakışıyor” dedi. Karakaş, Başkan Battal İlgezdi’nin 8 ayda yaptıklarından gurur duyduğunu, gerçekleştirmeyi planladığı projelerini de destekleyeceğini söyledi.

 

Konuşmaların ardından Başkan Battal İlgezdi ve Ercan Karakaş’ın kurdele keserek açtığı Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün AÇEV’le işbirliği yaparak kurduğu Aşık Veysel Ataevi’nde meslek edindirme ve vasıf geliştirme kursları verilecek. Yetişkinlere ve öğrencilere yönelik bir kütüphane, çocuklar için etüt sınıfı da bulunan Ataevi’nde  sanat eserleri sergisi, söyleşiler ve imza günleri gibi etkinliklerde gerçekleştirile

Galeri
Etiketler: , ,
📆 07 Ocak 2010 Perşembe 10:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR