MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel » Denizcilik Meslek Liseleri bilgilerini yarıştırdı!
Denizcilik Meslek Liseleri bilgilerini yarıştırdı!


İstanbul’da bulunan altı Denizcilik Meslek Lisesi’nin katılımı ile ilk İSTANBUL DENİZCİLİK MESLEK LİSELERİ BİLGİ YARIŞMASI 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü Üsküdar Belediyesine ait Üsküdar Gençlik Merkezi salonunda yapıldı. İstanbul’daki tüm Denizcilik Meslek liselerinin eksiksiz olarak katılımı yarışmanın hedeflere ulaştığının önemli bir göstergesiydi.

Yarışmayı organize eden Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesinin Mesleki Eğitim Koordinatörü Hüseyin YILDIRIM yarışma için şunları söyledi: Biz Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi olarak İstanbul’da toplam altı adet Denizcilik Meslek Lisesi olmasına rağmen bu okulların birbirleri ile çok fazla irtibatta olmadıklarını fark ettik. Halbuki aynı denizlerde ve belki de aynı gemilerde çalışacak olan geleceğin denizcilerinin birbirlerini öğrencilik yıllarında tanımalarının, okul idareci ve öğretmenlerinin birbirlerinin tecrübelerinden yararlanmalarının gerekli olduğuna inanıyoruz.

 

Bu düşünceden hareketle tatlı bir rekabet de yaratarak öğrencileri bir araya getirmek maksadıyla denizcilik alanını kapsayan bir Bilgi Yarışması yapmayı planladık. Bu düşüncemizi diğer okul müdürlerine ilettiğimizde hiçbir koşul ileri sürmeden tüm okul müdürleri kabul ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yaptığımız ilk toplantıda yarışma esaslarını belirlemek yanında bu yarışmanın ileriki yıllarda Gemicilik Yarışmaları ile de zenginleştirilerek geleneksel hale getirilmesi yönünde fikir birliğine vardık. Güzel bir başlangıç yaptık, umarım devamı da gelir.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi Müdürü Hasan GEDİK’in açış konuşmasıyla başlayan Yarışma büyük bir çekişme içinde geçti ilk üç dereceyi aşağıdaki okullar kazandı.

  1. Hacı Rahime ULUSOY Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi
  2. Piri Reis Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi
  3. Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Teknik Lisesi

Yarışmaya katılan diğer liseler ise Barbaros Hayrettin Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi, Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ve ev sahibi Özel Eryetiş Reis denizcilik Meslek Lisesi.

Yarışma sonunda gitarist Serkan DİYAR’ın verdiği konser tüm öğrencilerin yıl sonuna sayılı günlerin kaldığı bir dönemde coşmalarını ve stres atmalarını sağladı.

Program ilk üç dereceyi alan okullara kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi. Herkesin umut ve dileği ise müteakip yıllarda bu tür faaliyetlerin geliştirilerek devam etmesi idi.

Galeri
📆 17 Mayıs 2012 Perşembe 19:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR