MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yeni Çağın Motosikletlerini Genç Sanatçılar Tasarladı!
Yeni Çağın Motosikletlerini Genç Sanatçılar Tasarladı!


Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Uluslararası Motosikletçiler Federasyonu’nun destek verdiği ve ressam Murat Havan tarafından yürütülen “her yer atölyem” projesi Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile buluştu. Yeni çağın motosikletlerini tasarlayan genç sanatçı adayları ayrıca Türkiye’de bir ilk olan belgesel çekimine de destek verdi.

 

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri yeni çağın motosikletlerini ünlü ressam Murat Havan ile birlikte tasarladı. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Uluslararası Motosikletçiler Federasyonu’nun destek verdiği ve Ressam Murat Havan tarafından yürütülen “her yer atölyem” projesi kapsamında 11. Nisan 2012 Çarşamba günü buluşan genç sanatçı adayları bugünün motosikletlerini örnek alarak yeni çağın motosikletlerini tasarladılar.

 

Gerçek motosikletten, hayale !

 

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin katıldığı atölyede klasik bir motosiklet alana getirilirken, genç sanatçılardan bunu hayalleri ile birleştirmeleri istendi. Karakalem ve renkli boyalar ile yapılan çizimlerde genç sanatçılar, geleceğin motosikletlerinin daha renkli ve konforlu olurken cool duruşundan bir şey değişmeyeceğini gösterdiler.

 

Çalışmalar belgesel olacak!

Türkiye’nin önemli ressamlarından Murat Havan tarafından yürütülen “her yer atölyem” projesi sanatın her yerde olması için bir çağrı niteliği taşırken, özellikle gençlerin bu konudaki desteğine dikkat çekildi. Çalışmaların aynı zamanda belgesel olarak değerlendirileceğini belirten proje yetkilileri böylece daha geniş kesimlere ulaşılacağını aktardı.

 

Adıgüzel Eğitim Kurumları Hakkında:

Her bireyin bir değer olduğu vizyonu ile hareket eden Adıgüzel Kurumları bünyesinde, anaokulu ile ilköğretim okulunun yanı sıra Güzel Sanatlar Lisesi ve alanında Türkiye’de ilk ve tek olan Özel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi bulunmaktadır.

Güçlü akademik kadrosu, yüksek teknik ve sosyal olanakları ile butik ve kişiye özel eğitim yürüten Adıgüzel Eğitim Kurumları, öğrencilerini, değişen ve gelişen dünyada, Atatürkçü düşüncenin ışığı altında katılımcı, paylaşımcı, inançlı, özgüveni yüksek, sosyal sorumluk sahibi,  ulusuna ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Adıgüzel Eğitim Kurumları, Eco School, TURÇEV Vakfı, TURMEPA, IPTV Derneği ( İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri derneği) ve Yavru Tema gibi birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi ve destekçisidir.

Adıgüzel Eğitim Kurumları okulları ve kuruluş tarihleri: Özel Ataşehir Adıgüzel Anaokulu (2005),   Özel Ataşehir Adıgüzel İlköğretim Okulu (2006),  Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi (2004),  Özel Ataşehir Adıgüzel Anadolu Bilişim Teknik Lisesi (2007),  Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Kursu- Herkes için Sanat Kulübü (2005)’dir.

 

 

📆 17 Nisan 2012 Salı 16:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR