MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy’de 5.Kitap Günleri


AÇILIŞ PROGRAMI / 16 Aralık 2011  Cuma

18.00  Açılış

18.15  5. Kadıköy Kitap Günleri Onur Konuğu Sn. Banu Avar ve Sn. Tuncer CÜCENOĞLU 40. Sanat yılı plaket töreni.

18.45  Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi (60 KİŞİ) Çok Sesli Korosu’ndan Dünya Müziklerinden Seçmeler.

Şef : Çelik KASAPOĞLU

19.15  Kokteyl

KADIKÖY BELEDİYESİ

5. KADIKÖY KİTAP GÜNLERİ SÖYLEŞİ PROGRAMI

16 ARALIK 2011 CUMA

3. KAT A SALONU

11.00 – 12.30

“Şiir Yaşamın İçinde” (Şiir, Müzik, Söyleşi)

Konuşmacılar: Mehmet Tanju AKERMAN, Nusret KARACA

Hazırlayan: Sanat Yaprağı Dergisi

13.00 – 14.00

Yunus Emre’yi Anlamak

Konuşmacı: Hanri BENAZUS

Hazırlayan: Bizim Kitaplar

14.30 – 15.45

Mevlana Felsefesi

Konuşmacılar: Alptekin CEBE, Akile VARDAR, Erol GÜNGÖR,  Saliha GÜLENLER, Dr.Haluk BERKMAN

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Feneryolu Gönüllüleri

16.00 – 17.00

Şairler Buluşuyor (Şiir Dinletisi)

Sunucu: Tanseli POLİKAR

Hazırlayan: Broy Yayınevi

17.15 – 18.15

Siyah Defter Beyaz Kalem

Konuşmacı: Konuşmacı: Dilek ALANLI  TRT Okul (Başarmak İçin Prog. Yazar ve danışmanı),

Gelişim Programları Eğitim Uzman ve Danışmanı

16 ARALIK 2011 CUMA

3. KAT B SALONU

 

11.00 – 12.30

Basketbol

Konuşmacılar: Mehmet BATURALP, İbrahim KUTLUAY, Harun  ERDENAY

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi

12.15 – 13.15

70. Yılında Garip Bildirisi (Panel)

Yöneten: Tanseli POLİKAR  Konuşmacılar: Mustafa ÖNEŞ, Seyyit NEZİR

Hazırlayan: Broy Yayınevi

13.30 – 14.30

Emine Erbaş’ın Şiirinde İstanbul (Açık Oturum ve Şiir Dinletisi)

Yöneten: Tanseli POLİKAR  Konuşmacılar:  Emine ERBAŞ, Tansu BELE, Seyyit NEZİR

Hazırlayan: Broy Yayınevi

14.45 – 15.45

EDEBİYATIMI GERİ  İSTİYORUM (Panel)

Konuşmacılar: Seyyit NEZİR , Yetkin ARÖZ, Haldun ÇUBUKÇU

Hazırlayan: Sis Çanı Yayıncılık

16.00 – 17.00

“Yenilenen Enerji “ Türkiye’de Yenilenebilir Enerjinin Öyküsü

Yöneten: Akif PAMUK   Konuşmacılar: Metin ATAMER, Özgür GÜRBÜZ

Hazırlayan: Yeni İnsan Yayınevi

 

17.15 – 18.15

Fahrettin Demir’i Anıyoruz  (Panel)

Konuşmacılar: Seyyit NEZİR, Yetkin ARÖZ, Suat ÖZDEMİR, Ünal KARAHASAN, İhsan TOPÇU

Hazırlayan: Broy Yayınevi

 

18.30 – 19.30

Şiir ve Müzik Dinletisi

Konuşmacılar: Hasan ASKIRAN, Süreyya Aylin ATMEN, Gökhan KARADUMAN, Müzik: Çınar SİVRİ

Hazırlayan: Genç  Sanatçılar ve Sanatseverler Derneği

 

17 ARALIK 2011 CUMA RTESİ

3. KAT A SALONU

11.15 – 12.15

İkinci Yeninin Üç Atlısı Anma: Cemal Süreya, Turgut Uyar, Edip Cansever

Konuşmacılar: Fügen KIVILCIMER, Ertan MISIRLI, Aslı DURAK, Melahat BABALIK

Hazırlayan: Cemal Süreya  Derneği

12.30 – 13.30

Şiir Dinletisi

Konuşmacılar: D. Ali GÜLTEKİN, Ezgin KILIÇ

Hazırlayan: Bizim Kitaplar

13.45 – 14.45

Yeni Ulusalcılık

Konuşmacı: Yazar Tuna KİREMİTÇİ

Hazırlayan: Haberde Son Nokta  (İnternet Gazetesi)

15.00 – 16.00

Türkiye’de Oyun Yazarlığı

Konuşmacı: Tuncer CÜCENOĞLU

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi

16.15 – 17.15

Roman ve Siyaset İlişkisi

Konuşmacı: Gazeteci Enver AYSEVER

Hazırlayan: Remzi Kitabevi

18.45 – 19.45

On Şair-On Şiir

Sunan: Ertan MISIRLI  Şairler: Bedrettin AYKIN, Melahat BABALIK, Emine ERBAŞ, Levent KARATAŞ, Bilâl KAYABAY, İkbal KAYNAR, Oğuz ÖZDEM, Hasan TAŞÇI, Süheyla TAŞÇIER, Zuhal TEKKANAT

Hazırlayan: Türkiye Yazarlar Sendikası

20.00 – 21.00

35 Öykü 35 Yazar / Karşılaşmalar “Sizin de Bir Öykünüz Olmalı”

Konuşmacılar: Sedat DEMİRAY, Güray SÜNGÜ, Serkan TÜRK, Aykut ERTUĞRUL

Hazırlayan: Park Kitap

17 ARALIK 2011 CUMA RTESİ

3. KAT B SALONU

13.45 – 14.45

GDO Çağdaş Esaret

Konuşmacılar: Prof. Dr. Kenan DEMİRKOL

Hazırlayan:  Kaynak Yayınları

15.00 – 16.00

“Mutfak ve Sanat”  Bursa ve Selçuklu Mutfağı , Mutfak ve Yemek Editörlüğü, Beslenmede Doğru Teknikler

Yöneten: Nurgün UÇKUNKAYA   Konuşmacılar:Kudret DIRBALI, Ömer AKKOR, Elif ÇITAK DIRBALI, Ayvaz AKBACAK

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi

16.15 – 17.15

12 Eylül’ün Edebiyatımıza Yansıması: “Eşik” Romanı

Konuşmacı: Irmak ZİLELİ

Hazırlayan: Remzi Kitabevi

17.30 – 18.30

Kitap Konulu Belgesel ve Yazarlar İle Röportajlar, Barkovizyon Gösterisi

Hazırlayan: Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi  Sinema TV Bölümü

18.45 – 19.45

Kadın ve Şiir (Söyleşi ve Şiir Dinletisi)

Konuşmacılar: Mehmet Sabri KILIÇ, Asuman SOYDAN ATASAYAR, Mübeyyen SARNIÇ, Seza KESKİN, Ensar SAYIN

Hazırlayan: Göl Kitap Yayıncılık

18 ARALIK 2011 PAZAR

3. KAT A  SALONU

11.15 – 12.15

İki Karakter Üzerinden Anna Karanina’yı Yeniden Okumak

Karakterler: Anna Karanina ve Levin

Konuşmacılar: Gülseren BEKTAŞ, Işık DEMİRTAŞ, Sevim KOZAL

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Mahalle Evi Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

 

12.30 – 13.30

Atatürk’ün Yanı Başında

Konuşmacı: Kemal ULUSU

Hazırlayan: Doğan Kitap

13.45 – 14.45

Stratejik Açıdan Türkiye

Konuşmacı: Doç. Dr. Barış DOSTER

Hazırlayan: Bizim Kitaplar

15.00 – 17.00

Kaçın Demokrasi Geliyor

Konuşmacı: Yazar Banu AVAR

Hazırlayan: Remzi Kitabevi

17.00 – 18.00

Kardelen Şiir ve Müzik Dinletisi

Yusuf Ziya LEBLEBİCİ, Ferdi KÜÇÜK, Asuman ERMURAT, Neslihan YAZICILAR, Yaşayan Değerlerimiz Konuk: Perküsyon Sanatçısı Bülent YÜKSEL

Hazırlayan: Kardelen Grubu

18.00 – 19.00

Girişimci Ruh ve Dünyamız

Konuşmacılar: Selim ÇAVUŞ, Erdem GENÇ, İbrahim ERYİĞİT

Hazırlayan: Park Kitap Yayınevi

19.00 – 20.00

Barışın Rengi  Sahne Performansı (Şiir-Müzik- Dans – Multivizyon)

Konuşmacılar: İkbal KAYNAR , Özcan VAROL, Simay BODUR

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Osmanağa ve Göztepe Gönüllüleri

18 ARALIK 2011 PAZAR

3. KAT B  SALONU

12.30 – 13.30

Atatürk Doğunun Rönesansıdır

Sunan: Ahmet SARAÇOĞLU Konuşmacı: Mehmet BAŞARAN

Hazırlayan: Kar Dergisi

13.30 – 14.30

Kentte Ekolojik Alana Ayak Uydurmak Mümkün mü?

Moderatör: Akif PAMUK Konuşmacılar: Levent Gürsel ALEV, Selen ÖZARSLAN AKTAR

Düzenleyen: Yeni İnsan Yayıncılık

14.45 – 15.45

Tiyatro ve Tiyatro Yazmak

Konuşmacılar: Gökhan TUNÇ, Sedat DEMİR

Hazırlayan: Park Kitap Yayınevi

16.00 – 17.00

Tarihsel Süreç İçinde Eğitim

Konuşmacı: Türkay KORKMAZ

Hazırlayan: Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği

 

17.15 – 18.15

Osmanlı’da Devlet Toplum İlişkisi

Konuşmacı: Orhan SAKİN

Hazırlayan: Bizim Kitaplar

 

18.30 – 19.30

Şiir Harmanı

Şairler: Aliye ERENYAR BUDAK, Mazlum ZENGİN, Ömer KULOĞLU,  Asuman AKIN, Sıtkı DEMİR, Fatma BİBER, Taner KARATAŞ, İsmail KOCA, Asuman ŞAHİN ÇELİK, Beytullah ÖZİLHAN, Süleyman EKİNCİ, Ayşe ZORLU YILDIZ, Birsen DEMİRCAN, Burhanettin AKDAĞ ,Zöhre REÇBER, Hülya ÇELİKOĞLU, Kalliopi TEKİRDAĞ, Veysel KEBANLI, Şiir Adamı Metin YALTİ, Şair Cengiz YILMAZ

Hazırlayan: Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi

 

19.45 – 20.45

Su ve Şiir

Belgesel Sunum: Dursun ÖZDEN

Hazırlayan: Türkiye Yazarlar Sendikası

 

KAPANIŞ

18 Aralık 2011 -1Performans

Saat: 18.00-19.00

Şef Bülent YÜKSEL ,Yükselen Yaylı Grubu Enstrumantal Show

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: , ,
📆 13 Aralık 2011 Salı 09:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR