MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Sağlık, Toplum » Kurbanlık hayvanlara sıkı kontrol
Kurbanlık hayvanlara sıkı kontrol


Tuzla Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Tuzla’daki kurbanlık hayvan satış alanında satışa sunulan hayvanları periyodik olarak kontrol ediyor. Satış alanındaki hayvanların, satıcıların ve vatandaşların tüm ihtiyaçları da belediye ekipleri tarafından karşılanıyor.

Tuzla Belediyesi tarafından, kurbanlık hayvan satışı yapılmak üzere düzenlenen alanda kurulu 146 çadırda 3 bin 318 büyükbaş, 800 küçükbaş hayvan bulunuyor. Alandaki hayvanların su ihtiyaçları, Tuzla Belediyesi su tankerleri ile düzenli olarak temin ediliyor. Ayrıca satış alanındaki hayvan sahipleri ve vatandaşların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran belediye ekipleri tuvalet, banyo, kafeterya ve mescit gibi sosyal alanları da düzenledi. Hayvan satış alanındaki padoklar, belediye ekipleri tarafından her gün düzenli olarak dezenfekte edilirken, Sağlık Müdürlüğü Veteriner Hekimleri de, alandaki hayvanları düzenli olarak kontrol ediyor.

Kurbanlık hayvan satış alanında belediye tarafından verilen hizmetlerin hem satıcılar hem vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, halkın sağlığını yakından ilgilendiren hayvan satış alanının düzeni ve bakımı konusunda Tuzla Belediyesi’nin örnek bir hizmet sunduğunu ifade etti.

CİHAN

📆 03 Kasım 2011 Perşembe 13:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR