MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Mahalleler, Toplum » Tuzla Belediyesi’nden Online Eğitim

Tuzla Belediyesi’nden Online Eğitim-Tuzla Belediyesinden Öğrencilere Sanal Okul

-Sanal Dersane Hizmetinizde

-Tuzla Belediyesi Okul Ve Dershaneyi Evlere Taşıdı

Tuzla Belediyesi, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. MEB uyumlu Ders Destek ve Sınavlara Hazırlık Programı olan ‘DİGİPROTEİN’ sayesinde, 20 bin öğrenciye online eğitim verilecek. Eğitimde fırsat eşitliği sunan ve öğrencilerin 1 yıllık okul ve dershane dokümanı ihtiyacını karşılayacak olan eğitim hizmeti, Tuzla Belediyesi web sitesi üzerinden hizmet verecek.

20 Bin Öğrenciye Eğitm Kartı

Tuzla Belediyesi, çeşitli nedenlerle dershaneye gidemeyen, okul derslerinden geri kalan öğrenciler için fırsat eşitliği sağlayacak önemli bir projeye imza attı. Belediye, 20 bin öğrenciye vereceği ‘DİGİ KART’la dershane ve okulu evlere taşıyacak. Bu projeyi bölgedeki öğrenci ve öğretmenlere bir sosyal sorumluluk amacıyla kazandırmak olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bu sayede bölgesinde dershane bulunmayan veya maddi sorunlar nedeniyle dershaneye gidemeyen örgencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlarken, mevcut okul derslerine de destek olacağız. Özellikle Domuz Gribi tehlikesine karşın yapılacak olası bir erken tatili değerlendirmeleri için bu projeyi bir fırsat olarak görüyorum” dedi.

Her Yerde Okul

Maddi sorunları nedeniyle dershaneye gidemeyen öğrencilere fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje, MEB uyumlu ders destek ve SBS-YGS ve LYS sınavlarına hazırlık programlarını kapsıyor. İçeriği güncel, tüm sınıfları içeren ve 2009-2010 müfredatına uygun, kısaca adı ‘DİGİPROTEİN’ olan proje; evde, okulda, internete bağlı tüm bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Tuzla Belediyesi’nin www.tuzla.bel.tr adresli web sitesine ücretsiz üye olarak bir şifre almak.

17 Bin Konu, 250 Nin Soru

İçeriği bin 200 seçkin öğretmen tarafından hazırlanan ve her yıl güncellenen DİGİPROTEİN, öğrencilerin hem sınavlarda hem de okul derslerinde başarılı olmasını hedefliyor. Proje içerisinde yer alan konular, sorular ve testler her sınıf için o sınıfın bilgi ve birikimine uygun olarak hazırlanıyor. Uygulanan deneme sınavları da yıl boyunca kapsam ve zorluk derecesi artacak şekilde sıralanıyor. Eğitim programının haftalık dilimler halinde okul ve dershane müfredatının gerisinden gelmesi sağlanarak, pedegojik olması amaçlanıyor. DİGİPROTEİN, tüm sınıflarda toplam 17 bin konu, 250 bin soru, 224 deneme ve yardımcı kaynak içeriyor.

Galeri
📆 21 Aralık 2009 Pazartesi 10:13   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Tuzla Belediyesi’nden Online Eğitim” için bir cevap

  1. gizliii dedi ki:

    yaaa ofmal mısınız ben online eğitim giriş ine qirmek isiyorumm!!!!!! bunu değilll…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR