MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Genel, Manşet, Toplum » Medya Derneği UNESCO’nun bir yayınını Türkçeye kazandırdı
Medya Derneği UNESCO’nun bir yayınını Türkçeye kazandırdı


UNESCO’nun Profesyonel Gazetecilik ve Özdenetim: Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’de Yeni Medya, Eski Açmazlar başlıklı kılavuz kitabı, Medya Derneği tarafından Türkçe çevirisiyle yayınlandı. Medya Derneği – UNESCO işbirliğiyle Türkçe’ye kazandırılan kitapta, medyadaki etik kaygılarına çözüm olabilecek alternatif görüşler sunuluyor.

UNESCO’nun kılavuz kitabına Bulgaristan’dan Sofya Medya Merkezi Müdürü Ognian Zlatev, Arnavutluk Medya Kurumu Başkanı Remzi Lani, Uluslararası Ombudsmanlar Örgütü (ONO) Başkanı Jacob Möllerrup ve Zagrep Üniversitesi öğretim üyesi Gordana Vilovi ile Sabah Okur Temsilcisi Yavuz Baydar katkıda bulundu. Kitapta, Avrupa’nın güneydoğu kesimindeki ülkelerde gazeteciliği eksik, kuraldışı ve etkisiz kılan temel faktörler ortaya serilirken, ‘medyanın özdenetimi’ ekseninde sağlam ahlaki temeller üzerine kurulu özgür ve bağımsız bir medya nasıl oluşturulabilir konuları da derinliğiyle işleniyor.

Medyamız açısından son derece önemli tespitler ve akılcı çözüm önerileri sunan Profesyonel Gazetecilik ve Özdenetim: Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’de Yeni Medya, Eski Açmazlar adlı kitaba, Medya Derneği’nin web sitesinden <medyadernegi.org> ulaşılabilir.

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 16:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR