MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel » Marmara Koleji’nde Açılış Töreni
Marmara Koleji’nde Açılış Töreni


Öğretmenler ve öğrenciler üç ay süren yaz tatilinin ardından bugün yeni eğitim-öğretim maratonuna başladı. Türkiye genelinde okul öncesi eğitimde 1 milyon 115 bin 818, ilköğretimde 10.981.100, ortaöğretim ise 4 milyon öğrenci için ilk ders zili çaldı bu gün çaldı.

‘Anaokulundan Hayata’ ilkesini eğitimin her aşamasında gerçekleştirmeyi hedefleyen bir yapı olarak kurulan, Türkiye’nin en büyük, en modern ve en donanımlı kampusuna sahip Marmara Eğitim Kurumları (MEK), devam eden ve aralarına bu yıl katılan öğrenci ve öğretmen kadrosuyla eğitime başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bandosu konseriyle başlayan açılış töreni, öğrencilerin heyecanı, velilerin sevinciyle renkli görüntülere sahne oldu.

Marmara Eğitim Kurumları yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreninde, Maltepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü Başkanı Orhan ÇEKİÇ ilk dersi verdi. Konuşmasında Türk İnkılâbının tarihi anlamını ve önemini vurgulayan Çekiç; Atatürk’ün milliyetçilik anlayışını anlatmak ve muasır medeniyet hedefini özümsetmek; Kurtuluş Savaşı’nın oluşum koşullarını açıklayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi koşullarda kurulduğunu Marmara Koleji öğrencilerine anlattı. İlgi ile izlenen ders öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından ayakta alkışlandı.

Etiketler: ,
📆 20 Eylül 2011 Salı 09:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR