MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fikirtepe, Flaş, Toplum » E-mail ile gelen ihbara zabıta baskını!
E-mail ile gelen ihbara zabıta baskını!


Kadıköy’de kaçak tarım ilacı üreten imalathaneye baskın

Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Fikirtepe Kâtip Nazmiler Sokak No 46’da bodrum katta kaçak kimyevi imalat yapan bir depoya baskın düzenledi.

Kadıköy zabıtası ihbarı değerlendirdi

Bir süredir sokak sakinlerinin yoğun bir koku aldıklarına dair şikâyeti değerlendiren Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Savcılık izni ile polis eşliğinde üretim yapılan depoya baskın düzenledi. Kapısı kırılarak ulaşılan kaçak üretim yapılan depoda çok sayıda zehirli kimyevi madde, üretiminde hazır halde torbalar dolusu hammadde ele geçirildi.  

 

Sokak sakinleri uzun süredir özellikle gece üretim yapıldığını ve yayılan kokudan rahatsız olduklarını elektronik posta ile Kadıköy Belediyesi Zabıta müdürlüğüne iletmeleri üzerine harekete geçen ekipler havalandırması
bile olmayan zehirli kimyasallarla dolu depoya ulaştı. Gaz maskeleri ile üretim yapılan tesise giren zabıta ekipleri havlandırması bile olmayan atölyede genzi yakan bir koku ile karşılaştılar.
Basın mensuplarına saldırdı.

Depoda ayrıca çok sayıda tarihi geçmiş tarım ilacı etiketine ve sahte mühürlere rastlandı. İmalathanede bulunan telefonlardan ulaşılan depo sahibi  H. Ş. olay yerine gelince basın mensuplarına saldırdı.
Kimyasal hammaddelerin bulunduğu çuvallarını “kedi kumu” olduğunu iddia eden H. Ş. hakkında işlem yapıldı.

Yapılan araştırmada kaçak kimyasal tarım ilacı üretimi yapan deponun ruhsatının olmadığı, Tarım İl Müdürlüğünden alınan üretim izninin başka bir yere ait olduğu belirlendi. Gözaltına alınan H. Ş. hakkında halk sağlığını
tehlikeye atacak derecede ruhsatsız kimyevi üretim yapmaktan, eski tarihli ürün etiketlerini piyasaya sunmaktan ve sahte mühür bulundurmaktan işlem yapıldı. Kaçak üretim yapılan imalathane de zabıta ekiplerince mühürlendi.

Olay yerine gelen Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları incelemelerin ardından; Bu tarz kimyevi üretim yapan tesislerin ancak Tarım İl Müdürlüğü izni ile açılabileceğini fakat böyle bile olsa üretim için
Belediyeden ruhsat alması gerektiğini, havalandırması dahi olmayan böyle bir mekânın üretim için uygun olmamasının yanında sokak sağlığını da tehdit ettiğini söyledi.

Galeri
📆 07 Temmuz 2011 Perşembe 18:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR