MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş » Geleneksel sanat ve sanatçılar Tuzla’da buluşuyor
Geleneksel sanat ve sanatçılar Tuzla’da buluşuyor


81 İlden Sanatçılar Tuzla’da Buluşuyor

Ülke genelinde Geleneksel Türk Sanatlarını icra eden sanatçılar ve eserleri, Tuzla’da sanatseverlerle bir araya geliyor. “Gelenekten Geleceğe Türkiye Buluşmaları” adı verilen ve ilk kez gerçekleştirilen bu organizasyonda, ülkemizin 81 ilinden ve farklı sanat dalları icra eden 120 sanatçı, Tuzla’da bir araya gelerek eserlerini sergileyecek.

Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla, Yrd. Doç. Ruhi Konak, Hattat-ı Müzehhip Muhammet Mağ ve Türk İslam Sanatları Merkezi’nin projelendirdiği etkinlikler dizisinin, ilk kısmı Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezinde, sanatsal gösteriler ise Tuzla Sahil Tören Alanında gerçekleşecek.

Geleneksel Sanatlar Türkiye buluşmasına ev sahipliği yapacak Tuzla’da, ilçedeki sanatseverler sergiler, söyleşiler ve sanatsal etkinliklerle dolu bir hafta yaşayacak. Ayrıca, Hat Tezhip ve Ebru sanatlarını öğrenme imkanı yakalayacak

19 Temmuz Saat 16’daki açılış programı ile başlayıp 7 gün devam edecek organizasyonda geleneksel sanatlarımızdan hat, tezhip, ebru, kaat’ı, çini gibi dallarda eserler sergilenecek. Ülkemizin 81 ilinde, zor şartlar altında sanatlarını icra eden sanatçılar, bu buluşma sayesinde hem birbirleri ile hem de sanatseverlerle çalışma ve birikimlerini paylaşma imkanı bulacak. Geleneksel sanatlarımızın tanıtımlarının yapılacağı organizasyonda söyleşiler ve sanatsal gösteriler de yer alacak.

📆 07 Temmuz 2011 Perşembe 13:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR