MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Türkmenistanlı Şirin Başkan Öztürk’ü duygulandırdı
Türkmenistanlı Şirin Başkan Öztürk’ü duygulandırdı


Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarına katılmak için Türkiye’de bulunan ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ü makamında ziyaret eden yabancı öğrencilerin türkü sürprizi Başkan Selami Öztürk’ü duygulandırdı. Türkmenistanlı Şirin Zeynetdinova’nın söylediği “Bitlis de 5 minare” Türküsü’ne eşlik eden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, hem şaşırdı hem de duygulandı.

Türkçe Olimpiyatları’na katılmak üzere Türkiye’ye gelen yabancı öğrenciler, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Azerbaycan’dan öğretmen Adem Altuntaş, Senegal’dan öğretmen Metin Keser ve FEM Dershaneleri Genel Müdürü Fahrettin Karagöz önderliğindeki öğrenci grubu, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile biraya geldi.

Ziyarete, Kamboçya’dan Kambo Keng, Endonezya’dan Nurul Djihram, Azerbaycan’dan Gafar Şamilov, Kazakistan’dan Asel Amirova, Türkmenistan’dan Şirin Zeynetdinova ve Arnavutluk’tan Iva Shtraza isimli 6 öğrenci katıldı. Öğrencilerin, türküden Türk Sanat Müziğine dek geniş bir yelpazede Türkçe söyledikleri şarkılar, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ü hem şaşırttı hem de keyiflendirdi. Türkü ve şarkılara eşlik ederek tempo tutan Başkan Öztürk, özellikle Türkmenistanlı Şirin’in söylediği “Bitlis de 5 minare” türküsüyle duygusal anlar yaşadı. Annesi Bitlis’li olan Öztürk, çok sevdiği Türkü’yü dinlemenin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek mutluluk duyduğunu kaydetti. Yabancı öğrencilere Türk bayrağı armağan eden Başkan  Öztürk, ”Kardeş ve uzak ülkelerden gelen bu çocuklarımızın bizim şarkılarımızı bu kadar güzel söylemesi büyük başarı. Bu şarkıları kusursuz icra etmeleri iyi bir eğitim aldıklarını gösteriyor. Kendilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.

Galeri
📆 15 Haziran 2011 Çarşamba 10:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR