MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Halk Müziği’nin güçlü sesi Bedri Ayseli ve Metin Ersoy oldu
Halk Müziği’nin güçlü sesi Bedri Ayseli ve Metin Ersoy oldu


Bas Bariton Hasan Karayol ve konukları halk müziğinin güçlü sesi Bedri Ayseli, Calipso kralı Metin Ersoy büyük kulüp konseri ile Kadıköylüler buluştu.

Kadıköy Kültür Sanat Derneği Büyük Kulüp Pazartesi Konserleri kapsamında, Baron Salonunda 28 Mart 2011 akşamı bir konser veren Bas Bariton Hasan Karayol’un konukları Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Bedri Ayseli ve Calipso Kralı Metin Ersoy oldular.

Bas Bariton Hasan Karayol’un yeni çıkacak albümünün tanıtımı amacı ile gerçekleşen konserde Metin Ersoy ve Bedri Ayseli sanatçı dayanışması göstererek geceye büyük renk kattılar..

Güçlü sesi ve mütevazi kişiliği ile Kadıköylülerin yakından tanıdığı, Bas Bariton Hasan Karayol konserinde özgün Türk Halk Müziğinden örnekler sundu. Sanatçı sesi ve yorumu bir kez daha izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.
Hasan Karayol’u bu gecesinde yalnız bırakmayan, bir dönemin unutulmaz sesi Calipso Kralı olan Metin Ersoy mini konseri ile büyük alkış aldı,.İzleyiciler  zaman zaman  Ersoy’a eşlik ederken, aralarından dayanamayıp piste çıkıp dans edenler oldu.

Gecenin diğer tanınmış konuğu Halk Müziğinin bir başka güçlü sesi Bedri Ayseli’de Türk Halk Müziğinin sevilen eserlerinden oluşan bir konser verdi.
Kadıköy Kültür Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Nesibe Müsevitoğlu Hasan Karayol’a ve  konuk sanatçılara Büyük Kulüp ve KKSD  adında teşekkürlerini ifade eden bir konuşma yaptıktan sonra, birer buket çiçek sundu. Gece üç sanatçının birlikte söyledikleri şarkılar ve türküler ile sona erdi.

📆 04 Nisan 2011 Pazartesi 14:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR