MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Algıdan Yansımalar II sanatseverlerle buluşuyor
Algıdan Yansımalar II sanatseverlerle buluşuyor


Gül Hiçdurmaz 4. Kişisel sergisiyle 19 mart – 3 nisan  tarihleri arasında Anadolu yakasının önemli  kültür sanat merkezlerinden biri olan  Caddebostan Kültür Merkezi Performans bir katında  sanatseverlerle buluşuyor.

‘’Algıdan Yansımalar II ‘’ başlığı altında oluşturduğu sergisinde amacı daha önce Avrupa yakasında gerçekleşen sergilerinin devamını Anadolu yakası sanatseverlerine sunmak.

Gül Hiçdurmaz kompozisyonlarında, Joseph Beuys’un  ;  ‘’ Sanatın amacı doğrudan bilgi vermek değildir.Sanat deneyimin doğrudan algılanmasıdır.Amaç açıkça anlaşılmak olsaydı sanata gerek kalmazdı ‘’ sözünden yola çıkarak, farklı sanat disiplinlerinin deneyimleriyle, kendi yaşam alanlarında oluşan izlenimleriyle, insan  öğesinin değerleri, yaşanmışlıkların hafızada bıraktığı etkilerle, kompozisyonlarında, figür kullanımlarını aşırı  soyutlamalarla sembolik formlara dönüştürüyor. Soyutlanmış figüratif  yapıyla soyut ekspresyonizm arasındaki çizgide renkçi bir anlayışla, teknik olarak olarak dokulu yağlıboya ve akrilik çalışmalar yapıyor.

Gül Hiçdurmaz’ın  tuval üzeri karışık teknik, akrilik ve yağlıboya çalışmalarını kapsayan bu sergi 3 Nisan’a  kadar izlenebilir.

Galeri
📆 14 Mart 2011 Pazartesi 11:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR