MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Görgün:”İstiklal Marşı’nın eşsiz bir eser”
Görgün:”İstiklal Marşı’nın eşsiz bir eser”


MHP Pendik İlçe Sekreteri  Sinan GÖRGÜN  İstiklal Marşı’nın kabulünün 90’ıncı yıldönümüyle sebebiyle basın açıklaması yaptı.

MHP Pendik İlçe Sekreteri  Sinan GÖRGÜN  İstiklal Marşı’nın eşsiz bir eser olduğuna dikkat çekti.

Görgün ; yaptığı açıklamada Milli duygularımızı manevi değerlerle bütünleştiren ve her mısrasında Türk Milletinin bağımsızlık inancının, mücadelesinin, vatan sevdasının, hürriyet tutkusunun, hiçbir güce kulluk yapmayacağının anlatıldığı eşsiz bir eserdir. İstiklal Marşı yalnızca şerefli bir milletin mukaddes mücadelesinin ifadesi değil; aynı zamanda nesiller boyunca sürecek olan bir mirasın belgesidir. Millet olarak her ortamda gururla ve coşkuyla söylediğimiz İstiklal Marşı, milli mutabakat metnimizdir. Hepimizin ortak paydası, buluşma noktamızdır.

Cumhuriyeti kuran iradenin bizlere bıraktığı en eşsiz hatıradır. Ülkemizin bağımsızlığına ve bütünlüğüne göz dikenlere en asil cevabımızdır.
Vatan topraklarının ay yıldızlı bayrağımızın altında her zaman bağımsız kalacağına edilmiş milli yeminimizdir.

İstiklal Marşımızın 90’ıncı yıldönümünü kutluyor; İstiklal Marşımızı Türk Milletine kazandıran değerli şair Mehmet Akif Ersoy’u ve milli mücadele kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla, rahmetle yad ediyoruz” dedi.

📆 12 Mart 2011 Cumartesi 10:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR