MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Fikirtepe, Flaş, Genel, Koşuyolu » İSPARK, minibüs duraklarına standart getiriyor
İSPARK, minibüs duraklarına standart getiriyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK’ın UKOME kararı ile belirlenen noktalarda, “Umuma Açık Minibüs Durakları” projesi ile kent hayatına kalite ve standart getirdiği bildirildi. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada İSPARK’ın teknolojik alt yapısını modernize ederek işletmeye açtığı C-52 Kadıköy-Fikirtepe hattından sonra C-86 Kartal–Sultanbeyli hattını da İstanbulluların hizmetine sunduğu belirtildi. 
Kent genelinde trafik yoğunluğuna neden olan belirsiz ve düzensiz yolcu indirme- bindirme alanlarına standart getirmek için başlatılan projenin pilot çalışması Kadıköy-Fikirtepe (C-52) hattında geçtiğimiz yıl hizmete açıldığı hatırlatılan açıklamada pilot çalışmanın ardından C-86 Kartal- Sultanbeyli hattının da vatandaşlara hizmet vermeye başladığı kaydedildi.
Açıklamada verilen bilgilere göre yeni açılan hatta 05.00– 23.00 saatleri arasında 4 durak görevlisi vatandaşlara hizmet veriyor. Minibüs taşımacılığında; vatandaş, minibüsçü esnafı ve ulaşımı rahatlatma önceliğine uygun iyileştirme çalışmaları devam etmekte.

PROJENİN UYGULAMA NOKTALARI
İlk çalışmanın başlatıldığı C-52 Kadıköy-Fikirtepe hattı ve yeni açılan C-86 Kartal–Sultanbeyli hattından sonra; C-80 hattında Kartal–Paşaköy–Ferhatpaşa–Uğur Mumcu arası, A- 40 hattında Alibeyköy–Edirnekapı arası, B- 44 hattında Şişli–Şişhane arası, C-57 hattında Kadıköy- Koşuyolu- Ümraniye arası, C-76 hattında Kadıköy- Emniyet Mahallesi arası, C-118 hattında Üsküdar –Kirazlıtepe-Hasippaşa arası, C-54 hattında Kadıköy – Küçükbakkalköy-Ferhatpaşa Mahallesi arası Minibüs Durakları hizmete açılacak. 
İSPARK, Minibüs Durak Görevlilerinin vatandaşlara daha iyi hizmet vermesi amacıyla Haldun Alagaş Konferans Salonu’nda eğitim semineri düzenledi. 
İSPARK, proje ile 2011 yılında İstanbul’da mevcut bulunan 129 hattın yüzde 80’ninde fiziki rehabilitasyon, yüzde 75’inde ise vatandaş memnuniyetini daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

İstanbul (Cihan )

📆 13 Ocak 2011 Perşembe 11:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR