MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet » Ataşehir’de eğitimciler çevre için bilinçleniyor
Ataşehir’de eğitimciler çevre için bilinçleniyor


Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ÇEVKO Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen  “Eğiticinin Eğitimi Programı” Ataşehir’deki ilköğretim okullarında görevli çevre kulübü öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Eğitimler başlamadan önce Ataşehir Belediyesi’ne geri dönüm projeleri ve çevreye yaptığı katkılardan dolayı bir teşekkür plaketi verildi. Plaketi Ataşehir Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Haluk Tamgaç aldı. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’a da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verildi. ÇEVKO Vakfı Eğitim Uzmanı Kaan Arda tarafından verilen eğitimlere, Başkan Yardımcısı Haluk Tamgaç ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü Proje Sorumlusu Cengiz Emik, İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Çevre Eğitim Programı Koordinatörü Suna Gürler de katıldı.

Çocuklar, Çevreci Kedi ÇEVKİ ile geri dönüşümü öğreniyor

ÇEVKO Vakfı’nın eğitim programı kapsamında, ambalaj atıklarının çöp olmadığı, her birinin geri dönüşebilen doğal birer kaynak olduğu, eğiticiler aracılığı ile öğrencilere aktarılıyor. Eğitime katılan tüm öğretmenlere “Eğiticinin Eğitimi El Kitabı”, ilköğretim öğrencileri için de özel hazırlanmış eğitim kitapları, tanıtım filmi ve eğitim sunumunun yer aldığı bir CD ile sertifikadan oluşan “Eğiticinin Eğitimi Seti” hediye edildi.

Ayrıca “Eğiticinin Eğitimi Programı”na katılan okullarda öğrenim gören öğrencilere, “ÇEVKİ ile Geri Kazanım” ile “Katı Atıklar ve Kullanılmış Ambalajların Değerlendirilmesi” adlı kitaplar da hediye edildi.

Etiketler: , ,
📆 24 Aralık 2010 Cuma 13:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR