MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Manşet » Yıldız: “Eğitim yükünü özel kurumların paylaşması güzel”
Yıldız: “Eğitim yükünü özel kurumların paylaşması güzel”


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, özel okulların devletin üzerinden eğitim yükünü bir nebze olsun alıyor olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Çınar Koleji tarafından düzenlenen “Eğitimciler Tanışma Programı”, kolejin Başakşehir’de bulunan yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Programa özel ve devlet okullarında görev yapan idareci, öğretmen vb. eğitimci velilerin yanı sıra birçok üniversitede öğretim üyesi ve dekan olarak görev yapan veliler katıldı.
Aynı meslek grubuna mensup velilerin birbirleriyle tanışmaları amacıyla gerçekleştirilen programda İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da bir konuşma yaptı.
İstanbul’da özel okulların güzel çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yıldız, hem öğrenciye sağlanan teknik imkanlar hem de verilen eğitimin kalitesi açısından çalışmaların memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Ülkeyi yarınlara taşıyacak genç beyinlerin en güzel şartlarda eğitim almaya hakları olduğunu kaydeden Yıldız, “Yavrularımız her şeyin en güzeline layık, bu bakış açısıyla her geçen gün eğitim şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz” dedi.
Programda konuşan Çınar Koleji Kurucu Temsilcisi Veysel Kafalı ise, aynı meslek grubuna mensup velileri birbirleriyle tanıştırmak amacıyla bu programı düzenlediklerini belirterek, yoğun programlarına rağmen katılan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a teşekkür etti.
Konuşmaların ardından katılımcılar gruplar halinde uzay gözlemevinde gökyüzünü incelediler ve Türkiye’nin ilk Gamma Planetaryumu’nda üç boyutlu film izlediler.
Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a Veysel Kafalı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

İSTANBUL (İHA)

📆 23 Aralık 2010 Perşembe 16:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR