MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » “Oku-Anlat-Kazan” projesi kapsamında 385 ilköğretim öğrencisi Turkuazoo’yu ziyaret edecek
“Oku-Anlat-Kazan” projesi kapsamında 385 ilköğretim öğrencisi Turkuazoo’yu ziyaret edecek


Bir ailenin tüm fertlerinin boş zamanlarını hep birlikte geçirmeleri için tasarlanmış dinamik ve interaktif bir mekan olmasıyla dikkat çeken Turkuazoo, çocuklar için eğlenceli ve eğitici aktiviteler sunarken sosyal sorumluluk projelerini de sürdürüyor. Çocuklara okuma alışkanlığının aşılamak, çocukların okuduğu kitaptan bilgi kazanması ve bu bilgiyi kullanmasına katkı sağlamak,  çocuklara kitap okumanın toplum tarafından önemsendiği mesajını vermek, küçük de olsa, her evde mutlaka bir kütüphane oluşturmanın bilincini geliştirmek amacıyla; Turkuazoo ve Çekmeköy Belediyesi işbirliği ile yürütülen “Oku-Anlat-Kazan” projesi kapsamında 1 Temmuz-29 Ekim tarihleri arasında 4 ay boyunca 5 adet kitap okuyan ve kendi el yazıları ile yazdıkları özetlerini Çekmeköy Belediyesi’ne getiren çocuklar 1 Aralık 2010 Çarşamba günü saat 12:00’de Çekmeköy Belediye Başkanı Sn. Ahmet POYRAZ ile birlikte dev akvaryum Turkuazoo’yu gezecekler.

“Fikir üreten, düşünen,  düşündüğünü ifade edebilen ve yanlış bilgi ile doğru bilgiyi ayırabilen fertlerin sayısının artması ancak çocukluk çağında kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıyla mümkün olduğu düşüncesiyle yola çıkarak Temmuz ayında başlatılan proje 29 Ekim’de sonuçlandı. Çekmeköy İlçesindeki ilköğretim okullarında okuyan tüm çocuklara açık olan proje sonucunda 385 ilköğretim okulu öğrencisi 5 adet kitap okuyarak kendi el yazılarıyla yazılmış özetleri Çekmeköy Belediyesi’ne teslim etti.

OKU-ANLAT-KAZAN projesine katılan çocuklar 1 Aralık 2010 Çarşamba günü Turkuazoo rehberleri eşliğinde Çekmeköy Belediye Başkanı Sn. Ahmet Poyraz ile Turkuazoo’yu gezerek köpekbalıklarından dev vatoslara, piranhalardan ahtapotlara hatta Amazonlar’dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada görme şansı yakalacaklar. Akvaryumun içinden geçen 80 metre uzunluğundaki akrilik sualtı tüneli sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo’da çocular; 270 derecelik su altı görüş açısına sahip gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı da yakalayacaklar. Dalgıçların köpekbalıkları ve vatozları elle beslemesiyle ortaya çıkan görsel şölene şahit olurken Sualtı Penceresi’nden izlenebilen dalgıç gösterilerini de izleyecekler.

📆 30 Kasım 2010 Salı 11:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR