MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Tuzla’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni yapıldı
Tuzla’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni yapıldı


Ulu Önder Atatürk, ebediyete intikalinin 72’nci yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi, Tuzla’da da hasretle anıldı. Tuzla’daki protokol erkanı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

Atatürk’ü anma törenleri, Tuzla Sahil Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Törenlere; Tuzla Kaymakamı yerine vekaleten Vali yardımcısı Bekir Erkök, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Garnizon ve Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tümgeneral Raşit Atilla Onkök ile Tuzla Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Kırca ve diğer ilçe protokolü katıldı. Törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Bayraklar yarıya indirildi. Sahil Tören Alanında yapılan anma törenleri, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde de devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinliklerde öğrenciler Atatürk’le ilgili şiir ve kompozisyonlarını okudular. Program, Atatürk’ü anlatan slayt gösterisiyle son buldu.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 10 Kasım 2010 Çarşamba 13:47   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Tuzla’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni yapıldı” için bir cevap

 1. önder gürbüz dedi ki:

  Bir 10. Kasımın ardından

  Bilmem haberlerde dikkatinizi çekti mi?
  Anıtkabir her sene olduğu gibi bu senede vatandaşlarımızla doldu, taştı. Aralarında başı açıklar olduğu gibi başını örtenlerde doluydu. Kadınlarımızın iffeti ve başı üzerinden siyaset yapanlar utansın!
  Dokuzu beş geçe yurdumuzda hayat bir dakikalığına durdu!

  Tanrı, iradesini hâkim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır. Yeryüzündeki kötü insanlar ise iradelerini hâkim kılmak için Allah’ı kullanırlar.
  Giordano Bruno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR