MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Ataşehir’de kurban satış alanları her gün denetleniyor
Ataşehir’de kurban satış alanları her gün denetleniyor


Ataşehir Belediyesi vatandaşın daha sağlıklı ve sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmesi için denetimleri arttırdı.

Ataşehir Belediyesi tarafından kurban satışına izin verilen 10 ayrı noktada her gün veteriner hekimler denetim yapıyor. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara karşı da sürekli insan ve hayvan sağlığını tehdit etmeyen ilaçlarla ilaçlama yapılıyor. Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekimler ise kurbanlıkları tek tek sağlık kontrolünden geçiriyor.

Denetimler bayramda da sürecek

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından oluşturulan 17 ekip bayram süresince kurban satış alanlarında denetleme yapacak. Kurallara uymayan, satış kesim izni almadan kaçak satış ve kesim yapanlar hakkında ise cezai işlem yapılacak.

Ataşehirlilerin kurbanlık alırken ve kesimini yaptırırken Ataşehir Belediyesi tarafından yetkilendirilmiş kesim ve satış noktalarını tercih etmeleri konusunda uyaran Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi :

“Kurbanlarımızı veteriner hekim kontrolünde, hijyenik ve atık yönetimi doğrultusunda hareket eden yerlerden satın alıp, kesimini yaptıralım.  Böylece İnsan sağlığını tehdit eden salgın ve bulaşıcı hastalıkların hem de kent sağlığını tehdit eden çevresel kirliliklerin önüne geçmiş olacağız” dedi. Ataşehirliler kurban satış ve kesim yerleri ile ilgili şikâyetlerini bayram süresince  0216 580  99 95 numaralı Alo Zabıta hattını arayarak iletebilecekler.

Ayrıca bayram süresince Ataşehir Belediyesi tarafından Küçükbakkalköy Kurban Satış Alanı’na yerleştirilen mobil kesim aracında da kurbanlıklarını ücretsiz bir şekilde kestirebilecek.

Kurbanların dini kurallara uygun ve hijyenik bir ortamda kesilmesi için Ataşehir Belediyesi tüm tedbirleri almış durumda. Mobil kesim yerinde veteriner hekim kontrolünde kesimler yapılacak. Ayrıca kesim alanında bir de imam görevli olacak.

Galeri
📆 08 Kasım 2010 Pazartesi 15:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR