MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Kadıköy’de Bayram kutlamaları meşale yakma töreniyle başladı
Kadıköy’de Bayram kutlamaları meşale yakma töreniyle başladı


ÖZTÜRK “CUMHURİYETİ VE DEĞERLERİNİ SONSUZA KADAR KORUYACAĞIZ”

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 87 nci yılı Kutlamaları Kadıköy de geleneksel Meşela Yakma Töreniyle başladı. Cumhuriyetimizin aydınlık ışığını temsil eden meşaleyi öğrenci ve genç izcilerle birlikte yakan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Cumhuriyeti ve onun değerlerini sonsuza kadar yaşatacağız” dedi.

Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı önündeki Meşale Yakma Töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Korosu’nun mini konserinden sonra mikrofona gelen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Cumhuriyetimizin 87 nci kuruluş yıldönümünde, Cumhuriyeti kuran başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm kurucuları saygı ile andıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

“Cumhuriyet yönetiminde ilk kez yasama, yürütme ve yargı ayrılarak, çağdaş demokrasiye geçiş sağlanmıştır. 87 Yıllık yaşamı ile Cumhuriyeti ve demokrasiyi içinde sindirmiş olan Türk Milleti, Laik Demokratik hukuk devletini seçmiş, bu bunu korumayı sürdürmeyi kendine ödev bilmiştir. 87 nci yılımızda Cumhuriyetimizin değerlerini yok etmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”

Kadıköy Kaymakam Vekili Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan da Cumhuriyete sahip çıkmak ve korumanın öneminin arttığına vurgu yaparak, sembolik meşale ateşinin, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşayacağını simgelediğini söyledi. Konuşmalardan sonra Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Kaymakam Vekili Süleyman Erdoğan ilköğretim öğrencileri ve izci çocuklarla birlikte 10 yıl Marşı eşliğinde Cumhuriyet Meşalesini yakarak,  Kadıköy de Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerini başlattılar. Kadıköy Belediyesi, Kaymakamlık, Sivil toplum Kuruluşları ve gönüllülerin düzenlediği etkinlikler bir hafta boyunca sürecek. 29 Ekim de ise Bağdat Caddesi’nde her yıl düzenlenen Cumhuriyet’e bağlılık yürüyüşü Cumhuriyet Sevdalılarını bir araya getirecek.

Galeri
📆 25 Ekim 2010 Pazartesi 15:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR