MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Aksed Ve Hüdaverdi Örnekal Derneğinden Örnek Alınacak Çalışma
Aksed Ve Hüdaverdi Örnekal Derneğinden Örnek Alınacak Çalışma


Merkezi Maltepe’de bulunan Anadolu Kültür Sanat Eğitim ve Dayanışma Derneği (AKSED) ile Hüdaverdi Örnekal Eğitim ve Kültür Derneği örnek alınacak bir ortak çalışmaya imza attı. Yaz Kur’an Kurslarına giden öğrencilere ve öğreticilerine İslâm Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi ile Topkapı Sarayı Müzesi gezdirildi.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Anadolu Kültür Sanat Eğitim ve Dayanışma Derneği (AKSED) başkanı Bican Veysel YILDIZ: “Ar-Ge çalışmaları ve eğitim altyapısı AKSED tarafından hazırlanan projenin ekonomik kısmını Hüdaverdi Örnekal Eğitim ve Kültür Derneği üstlendi. Önce iki rehbere İslâm Bilim ve Teknoloji Tarihi, müze ve müzedeki eserler hakkında eğitim verildi. Daha sonra İl Kültür Müdürlüğü’nden gerekli izinler alındı. İl ve ilçe müftülükleri ile irtibat kurduk. Bu müzeyi gezmenin öğrencilere İslâm’ın ilme verdiği önemi anlatmada ne kadar yararlı olacağını anlattık.

Onların da desteği ile Kur’an kursu yöneticilerine, camilerdeki yaz kurslarının öğreticilerine ulaştık. Belirli bir program dâhilinde öğrencilere öğreticilerine İslâm Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi ‘ni ve Topkapı Sarayı Müzesi’ni gezdirdik. Çalışmamız kapsamında Maltepe, Üsküdar, Kadıköy, Beykoz, Fatih, Sancaktepe, Çekmeköy ilçelerindeki değişik kurslardan toplam 2500’e yakın öğrencimize gezi yaptırmış olduk. Bu arada TİYEMDER tarafından Türkiye’de misafir edilen Kıbrıslı öğrencilere de aynı hizmeti sunduk. Başta İslâm Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi Müdürü Sayın Ömer Severoğlu, Hüdaverdi Örnekal Eğitim ve Kültür Derneği yöneticisi Hasan Uğur Atasev, rehberlerimiz Dilek Rabia Kiracı ve Merve Yıldız olmak üzere bu projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayrıca desteklerinden dolayı İETT yetkilileri Sayın Faruk Karaosman ve Hasan İçen’e, TİYEMDER Başkanı Selahattin Yazıcı’ya, Sultan Mehmet Restorant’tan Hüseyin Şahin ve Vural Eyikan’a, Zehra Aktaş’a, Hilmi Yazıcı’ya, tüm müftü ve Kur’an Kursu öğreticilerine teşekkür ediyoruz. Onların desteği ile bu proje başarıya ulaşmış oldu. Önümüzdeki yıl, çıtayı yükselterek bu projeyi yeniden uygulayacağız” dedi.

📆 21 Ağustos 2009 Cuma 17:12   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Aksed Ve Hüdaverdi Örnekal Derneğinden Örnek Alınacak Çalışma” için bir cevap

  1. ALİ PÜRER dedi ki:

    Alkışlanacak, örnek bir çalışma. Gençlerimizin Bilimi, Batının kokuşmuş medeniyetinde değil aslında araması gerektiğini artık öğretecek böyle çalışmalara çokn ihtiyacı var.
    Burda Belediye Başkanlarınada görev düşmektedir. Her türlü yıkıcı faaliyetlere veya ahlakı dejenere edecek eylemlere verdikleri destekler yanında birazda bunlara destek vermeleri gerekmez mi? Uzun seneler başkanlık yapanların bunları bilmesi gerekmez mi Sn. Başkan?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR