MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » 150 Engelli Bireye İstihdam Fırsatı

150 Engelli Bireye İstihdam Fırsatı 

İş’te Engel Yok- Engelli Gençler İstihdam Projesi kapsamında 150 engelli birey Türkiye’nin önde gelen özel sektör firmaları ile buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM) İstihdam Destek Hizmetleri Birimi 150 engelli bireyin iş sahibi olması için  “İşte Engel Yok Kariyer Günleri Toplu Mülakatı”  gerçekleştirdi.

Fatih Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen “İşte Engel Yok Kariyer Günleri Toplu Mülakatı”na engelli ve yakınları katıldı. Karma engel gruplarından yaklaşık 150 engelli bireyin katılım gösterdiği mülakatlarda Türkiye’nin değişik sektörlerinde faaliyet gösteren öncü firmalar personel alımında bulundu.

Sürat Kargo, Carrefour, MSC Gemi Acenteliği, CMC Çağrı Merkezi ve Sardunya Catring firmaları İnsan Kaynakları Yöneticileri ile engelli iş gören adaylar bir araya geldi.

Mülakatlar, Engelli Bireyin Kendisini Geliştirmesinde Bir Ölçüt Oluyor.

Mülakatlar sonrasında İSEM İstihdam Birimi, özel sektör firmaları insan kaynakları yöneticileri ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mülakatlara gelen engelli iş gören adaylarının kişisel ve mesleki profilleri ele alınarak eğitim mesleki eğitim ve prezantasyon tekniklerine ihtiyaç duyan engelli bireyler tespit edildi.

İSEM İstihdam Birimi tarafından özel sektör insan kaynakları uzmanlarının da görüşleri dikkate alınarak mülakatlara katılan engelli bireylere, mesleki ve kişisel yetkinliklerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulunuldu.

İŞTE ENGEL YOK Projesi Çok Yönlü Faaliyetlerle Yaşama Geçiriliyor.

İSEM tarafından hazırlanarak İstanbul Kalkınma Ajansına sunulan İş’te Engel Yok Projesi engelli gençlerin kişisel ve mesleki yeterliliklerinin arttırılarak iş dünyasına hazırlanmalarını ve iş dünyasında başarılı olmalarını sağlayacak kariyer destek programlarını kapsıyor.

Proje dâhilinde engelli bireylere mesleki kurslar ve kişisel gelişim kursları verilecek, gençlerin sosyal gelişimlerini sağlayacak aktiviteler gerçekleştirilecek.

 

Etiketler: ,
📆 11 Ekim 2013 Cuma 12:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR