MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Farklı Dinden,Dilden insanlar Ramazan sofrasında buluştu
Farklı Dinden,Dilden insanlar Ramazan sofrasında buluştu


Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile kardeş şehir Almanya’nın Hamm Anakent Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Peterman farlı dinden ve dilden insanları iftar sofrasında buluşturdu. İftar programına katılan davetliler mukaddes Ramazan ayındaki iftar sofrasında buluşarak birbirlerini tanıdıklarını ve yeni dostluklar kurduklarını söylediler.
Hamm Kenti’ndeki iftar programının ardından Köln şehrine geçen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Merkez Camisi’nde iftar verdi. Çağırıcı, “Türkiye’den kilometrelerce uzaktaki Almanya’da  da Ramazan ayının manevi atmosferini yaşama ve yaşatma imkanı bulduğumuz için Allah’a hamd olsun“ dedi.
 “GÖNÜL SOFRALARINI ALMANYA’YA TAŞIYORUZ“
İftar sonrası bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar’daki gönül sofralarının güzelliğini kardeş şehir olan Hamm‘a taşıdıklarını ifade etti. Binlerce mümini gönül sofralarında buluşturduklarını kaydeden Çağırıcı, “Bu manevi atmosferi yüksek olan iftar sofralarımızın güzelliğini kardeş ülkelerde ve şehirlerdeki insanlarımızla paylaşıyoruz. Dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla gönül sofralarında buluşuyoruz” diye konuştu. Gönül sofralarına Kazakistan ile başladıklarını hatırlatan Başkan Çağırıcı, Kırgızistan ile devam ettiklerini belirtti.
“‘EL ELE VERİP ÇALIŞIYORUZ“
Hamm Anakent Kenti Belediye Başkanı  Tomas Hunsteger Peterman da, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile el ele vererek dostluk ve kardeşlik köprüsü kurmak için çalıştıklarını ifade etti. Peterman, ‘Aynı zamanda tüm dinlere sonsuz saygı duyuyoruz.  Uzun yıllardar Kuzey Vestalya eyaletinde buradaki gibi olmasa da öncü rolü oynuyoruz. Uzun yıllardır iftar çadırlarında ve çeşitli mekanlarda iftar programları düzenliyoruz. Önümüzdeki yıl da çadır düzenine dönmeyi düşünüyoruz” dedi.
“KÖLN’DE DE İFTAR SOFRASI KURULDU“
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Hamm kentindeki iftarın ardından Köln kentinde de bir iftar yemeği verdi. Köln’deki Merkez Camisi’nde düzenlenen iftar programına çok sayıda davetli katıldı. İftar öncesi Kur’an-ı Kerim okundu. Başkan Çağırıcı,  iftar sonrası yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Merkez Camisi’nde her gün bir hayırsever iftar veriyor. Biz de bu hayırlı iftar programına katılmakla sonsuz mutlu olduk. Türkiye’den kilometrelerce uzaktaki Köln’de rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’da aynı sofrayı paylaşmak bizim için önemli. Allah’a Hamdolsun. İftar soframıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Ramazan ayının manevi ikliminden faydalanmak için her fırsatı değerlendiriyoruz.“

📆 22 Temmuz 2013 Pazartesi 14:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR