MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika, Toplum » Gürsel Tekin gaz kapsülüyle yaralanan genci ziyaret etti
Gürsel Tekin gaz kapsülüyle yaralanan genci ziyaret etti


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gezi Parkı olayları sırasında biber gazı kapsülüyle başından yaralandığı iddia edilen 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’u hastanede ziyaret etti. Tekin, yoğun bakımdaki gencin durumuyla ilgili ailesinden bilgi aldı.
Taksim İlkyardım Hastanesi’ne gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Mustafa Ali Tombul’un babası Mehmet Tombul ile anneannesi Bergüzar Karaağaç ile görüştü. Tekin, hastanede tedavi gören diğer hastalara da ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.
Hastane çıkışı açıklama yapan Gürsel Tekin, “Bugün ne yazık ki, halen gözyaşları devam ediyor. Önce Filistinli kardeşimiz Lübana’yı ziyaret ettim. Sözde kanamalı coğrafyadan kurtulup, huzur bulacağı bir coğrafyaya gelme düşüncesi içindeyken ne yazık ki burada da Filistin’de yaşamamış olduğu sorunun bir benzerini yaşayarak şuanda hayatla mücadele ediyor” diye konuştu.
Mustafa Ali Tombul’un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirten Gürsel Tekin, “17 yaşında gencecik, daha çiçeği burnunda bir kardeşimiz. Yine keza aynı bombalarla, bunlara bomba diyorum. Eğer bugün yoğun bakımda can çekişiyorsa, bunun adı bombadır. Yakın mesafede kafasının tam arkasında vurulan bir kardeşimiz. Şuanda kendisine ve ailesine acil şifalar diliyoruz. Hekimle konuştuk, halen hayati tehlikesi devam ediyor. Burada iktidara seslenmek istiyorum, bu mübarek günde daha çok gözyaşı döktürmeyin. Dökülen her gözyaşı size geri dönebilir. Sizin de çocuklarınız var. Akşam evinize gittiğinizde kızınıza, oğlunuza bakarken buradaki çocuklarımızı görün. 17 yaşındaki çocuğun ne suçu olabilir. Hangi gerekçelerle bunları yaptınız” dedi.
“UMUT EDİYORUM Kİ BU SON GÖZYAŞI OLUR”
Olayla ilgili emniyet güçlerine yüklenen Tekin, sözlerine şöyle devam etti: “Burada ayrıca polis kardeşlerimize seslenmek istiyorum. 30 yıldır kirli siyasetin kullanmış olduğu en önemli alan polis alanı olmuştur. Sakın ha sakın hukukun dışına çıkmaya uğraşmayın. Bütün meslektaşlarınıza bakın geçmiş dönemlerde faili meçhul cinayetler dahil olmak üzere hep polisleri kullanmışlardır. İktidarların kendi emelleri doğrultusunda kullanılmış oldukları polislerin önemli kısmı ne yazık ki bugün cezaevinde ya da hastanelerde can çekişiyor. Bunların geriye dönüp baktığınızda hepinize ibret olması gerekiyor. 17 yaşındaki gencecik bir çocuğa nasıl kıyabilirsiniz. Daha ne kadar gözyaşı dökeceksiniz. Umut ediyorum ki bu son gözyaşı olur.”
Gürsel Tekin, açıklamalarının ardından hastaneden ayrıldı.İSTANBUL İHA

📆 12 Temmuz 2013 Cuma 14:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR