MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Kültür-Sanat » Öztürk: Bu çocuklar Türkiye’nin barış elçisi olacak
Öztürk: Bu çocuklar Türkiye’nin barış elçisi olacak


CHP’li Selami Öztürk: Bu çocuklar Türkiye’nin barış elçisi olacak

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Türkçe Olimpiyatları için İstanbul’a gelen çocuklarla sohbet etti, şarkı söyledi. Böyle bir olayla ilk kez karşılaştığını dile getiren Öztürk, çocukların dünyada Türkiye’nin barış elçileri olacağını belirtti. “Türkçe’yi bir başkasının konuşması kadar güzel bir olay yok.” diyen Öztürk, “Bugün 5 ülkeden gelen çocuklar, Türkçe konuşuyor, şarkı söylüyor. İster istemez bu sizin milli duygularınızı kabartıyor.” ifadelerini kullandı.

Dünyayı saran Türkçe sevdası, 9.’su düzenlenecek olan Türkçe Olimpiyatları ile yüzünü bir kere daha gösterecek. 15 Haziran’da Brezilya’dan Vietnam’a Kanada’dan Tanzanya’ya 130 ülkeden dinleri ve dilleri farklı bin öğrenci güzel sesleri ve gösterileriyle izleyicileri mest edecek. Olimpiyatlar kapsamında İstanbul’a gelen dünya çocukları, bugün Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ü ziyaret etti. Kazakistan, Türkmenistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Endonezya ve Kamboçya’dan gelen öğrencileri görmek için gelen Öztürk, toplantı salonunda saz eşliğinde söylenen şarkılara eşlik etti. 
Selami Öztürk, öğrencilerin Türkçe konuşmasının insanın milli duygularını kabarttığını dile getirdi. Türkçe’yi bir başkasının konuşması kadar güzel bir olay olmadığını aktaran Öztürk, “Yıllarca biz dış ülkelerde başkalarının lisanıyla onları tanıtmaya çalıştık. Bugün 5 ülkeden gelen çocuklar, Türkçe konuşuyor, şarkı söylüyor. İster istemez bu sizin milli duygularınızı kabartıyor. Her şeyden önce dünyada bu çocuklar Türkiye’nin barış elçileri olacaklar. Bu son derece önemli. Barışa, kardeşliğe hizmet edecekler.” diye konuştu. 
Böyle bir olayla ilk kez karşılaştığını ve son derece mutlu olduğunu aktaran Öztürk, “Bugün izinli olmama rağmen arkadaşlar çocukların geleceklerini bilgilendirince gelmek ve dinlemek istedim. İyi ki de gelmişim. Çok büyük bir organizasyon, çok hoş bir şey kutluyorum. Beni şaşırtan konuşmalarından ziyade, seslerinin çok güzel olması ve müziğimizi en az bizim kadar kusursuz icra etmeleri oldu. Bu konuda iyi bir eğitim aldıklarını gösteriyor.” ifadesini kullandı. 
Sohbetin ardından çocuklarla hatıra fotoğraf çektiren Öztürk, 6 ülkeden gelen öğrencilere Türk bayrağı hediye etti. 

İstanbul CHA

Galeri
📆 15 Haziran 2011 Çarşamba 14:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR