MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Planetaryum ve sihirli küreyi taşıyan gökyüzü tırı Kadıköy’de
Planetaryum ve sihirli küreyi taşıyan gökyüzü tırı Kadıköy’de


Dünyadan Uzaya Yolculuk…

5 Haziran Dünya Çevre Gününü çeşitli etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, Çevre Günü Kutlamaları kapsamında, Aygaz firmasının iklim değişikliğine karşı kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan “Yarın Hava Nasıl Olacak ?” Sosyal sorumluluk projesi eğitim çadırını Kadıköy de ziyarete açtı.

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Otoparkında “ Planetaryum” ve “Sihirli Küre”yi taşıyan Gökyüzü Tırı ve Eğitim Çadırı’nda Bölgesel Çevre Merkezi (REC) eğitmenleri tarafından, küresel ısınma ve iklim değişikliği eğitimleri veriliyor.

“ Planetaryum” ve “Sihirli Küre”yi taşıyan Gökyüzü Tırı ve Eğitim Çadırı Lise öğrencilerine İklim değişikliği konusunda eğitim verirken,  ziyaret etmek isteyen Kadıköylüleri de 3 boyutlu simülasyonlarla farklı bir dünyaya götürüyor.

İçinde Bölgesel Çevre Merkezi (REC) uzmanlarının hazırladığı eğitimler ve üç boyutlu simülasyonların bulunduğu Gökyüzü Tırı Eğitim Çadırı Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Otoparkı’nda ziyaretçilerini ağırlıyor. Eğitim Çadırında,  ziyaretçiler, bir taraftan Dünyadan uzaya bakarak, yeryüzü ve insanlığın daha büyük bir bütünün parçası olduğunu keşfederken, diğer taraftan Eğitim Çadırı’ndaki Sihirli Küre ile uzaydan dünyanın nasıl göründüğünü gözlemleyebiliyorlar.

61 cm. çapındaki küresel görüntüleme sistemiyle, dünya üzerinde  yalnızca hava olaylarının değil, aynı zamanda yanardağ patlamalarının, tusunamilerin ve daha birçok doğa olayının simülasyonu da izlenebiliyor. Eğitim Çadırı’nda, herkesin kendisine “Yarın Hava Nasıl olacak ?” sorusunu sorarak, küresel iklim değişikliğine karşı daha duyarlı olması hedefleniyor.

Eğitim Çadırı’nın basına tanıtım toplantısı ise 2 Haziran Perşembe günü saat 16.30 da yapılacak. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile Aygaz ve REC yetkililerinin katılacağı tanıtım toplantısında eğitim çadırında 3 boyutlu simülasyonlar da gösterilecek.

 

 

 

📆 02 Haziran 2011 Perşembe 11:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR