MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Hayfemfest 3. Uluslararası folklor festivali yapılıyor
Hayfemfest 3. Uluslararası folklor festivali yapılıyor


Haydarpaşa Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (HAYFEM) 20-26 Haziran 2011 tarihleri arasında yabancı grupların katılımıyla 3. Hayfemfest Uluslararası Folklor Festivalini düzenleyecek.

1979 yılında temeli atılmış olan HAYFEM Türk folklorüne sevdalı, gönül vermiş arkadaşlar tarafından 1986 yılında kuruluşunu yapmış ve faaliyete geçmiştir. Yurt içinde ve dışında olmak üzere birçok festivale katılmakla birlikte her yıl açılan kurslar ile sayısız elemanlar yetiştirerek Türk halk oyunlarının sevilmesi, tanıtılması ve yaşatılması amacına katkıda bulunmuştur. 3 yıldır da uluslararası halk oyunları festivali düzenleyerek kültürlerin kaynaşmasını sağlamaktadır.  Ülkemize misafir gelen folklorcüleri en iyi şekilde ağırlamayı amaç edinen Hayfem, misafirlerin ülkelerine döndüklerinde Türkiye nin gönüllü kültür ateşeleri olarak ülke tanıtımına katkıda bulunmalarına olanak sağlamayı da hedeflemektedir.

Bulgaristan, Bosna Hersek, Romanya ve Hayfem’in ekiplerinin katılacağı Festival 21 Haziranda kortej yürüyüşü ile resmen başlayacaktır. Haydarpaşa Garı, Sirkeci Garı ve Özgürlük Parkında ki  gösteriler halka ücretsiz olarak sunulurken Kadıköy Halk Eğitim Merkezindeki Kapanış gösterisi davetiyeli olacaktır. Davetiyeler için www.hayfem.com adresinden istekte bulunulabilir.

Festival Yürütme Kurulu Başkanı Bedra Çığır, bir yıl boyunca emek veren  Hayfemli gönüllülerin desteği ile gerçekleşecek olan festival için çalışmaların devam ettiğini, halkoyunları kültürlerinin paylaşılacağı şölene herkesin davetli olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

📆 01 Haziran 2011 Çarşamba 11:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR