MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Sendikalar Mecidiyeköy’e yürüdü
Sendikalar Mecidiyeköy’e yürüdü


Gayrettepe’de Soma’da yaşanan işçi ölümlerini protesto etmek için toplanan sendika temsilcileri, Mecidiyeköy’e yürüdü. Burada yapılan basın açıklamasının ardından eylem olaysız şekilde sona erdi.

 
Başta DİSK ve KESK olmak üzere çeşitli sendika ve sivil toplum kuruluşu üyeleri Soma’da yaşanan işçi ölümlerini protesto etmek için Gayrettepe’de toplandı. Beşiktaş’a yürümek isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Yapılan görüşmeler sonunda grubun Mecidiyeköy’e yürümesi için izin verildi. Yaklaşık 2 bin eylemci, Mecidiyeköy Meydanı’nda polis engeliyle karşılaştı. Polis, grubu Mecidiyeköy Meydanı’na basın açıklaması yapması ve dağılması yönünde uyardı. Yapılan görüşmeler ardından grup üyeleri Mecidiyeköy Meydanı’nda basın açıklaması yaptı .

 
Grub adına basın açıklaması yapan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, “Yüreğimiz yanıyor. Türkiye İşçi Sınıfı, Soma’da yitirdiği arkadaşları için ayağı kalkıyor. Sadece Türkiye değil, bütün dünya ayağı kalkıyor. Onların anısını yaşatmak, yakınlarına baş sağlığı dilemek ve sorumlulardan hesap sormak için işyerlerinde, meydanlarda, sokaklarda bir araya geliyoruz” dedi.
Basın açıklamasının ardından eylem nedeniyle kapatılan yol trafiğe açıldı.
İSTANBUL(İHA)

📆 15 Mayıs 2014 Perşembe 16:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR