MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy müteahhitleri dernekleşme yolunda
Kadıköy müteahhitleri dernekleşme yolunda


Kadıköy’de Tahsin Kaya adını taşıyan üç isim var; bunlardan ikisi müteahhit, diğeri ise eski arabesk şarkıcısı… Sonuncusu değil, ama ilk iki Tahsin Kaya, birbiriyle çok karıştırılmıştır. Daha sonra bu ayrım, “Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı yapan Tahsin Kaya” şeklindeki bir ayrıştırma ile çözüme kavuşturulduysa da, benzetmelerin hala sürdüğü görülüyor.

Kadıköy İlçe Müteahhitleri’ni toplantıya çağırdı…

Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı yapmış olan değil de, diğer müteahhit Tahsin Kaya, “Kadıköylü İlçe Müteahhitleri Toplantısı” adı altında bir toplantı düzenledi. Toplantının konusu, Kadıköylü müteahhitlerin var olduğunu düşündüğü sorunları tartışmak ve buna bağlı olarak sivil örgütlenme oluşumuna destek sağlamaktı.

Bu amaçla, müteahhitlerin 3 Temmuz Salı akşamı Büyük Kulüp’e gelmelerini isteyen Tahsin Kaya; telefonla aradığı müteahhit arkadaşlarına, toplantıya ilgili Bakan’dan Büyükşehir Belediye Başkanı’na, Kadıköy Belediye Başkanı’ndan Kaymakam ve tüm yöneticilere kadar hepsinin davet edildiğini bildirdi.

 

Sadece 50 kişi katıldı ve katılanlardan 115 TL alındı…

Toplantı akşamı geldiğinde, 300-400 kişinin katılmasının beklendiği toplantıya sadece 50 kişinin katıldığını gören Tahsin Kaya; “Bugün bu toplantımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş, Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Selami Öztürk, Sayın Kaymakamımız, Emniyet Müdürümüz ve müteahhit akadaşlarımız davet edilmişlerdir. Ayrca 54 adet medya mensubuna ulaşılmış ve davet edilmiştir. Trafik ve başka nedenlerden dolayı beklenen katılım sağlanamamıştır. Bizim sorunlarımız vardır ve bunlara çözüm getirilmelidir” dedi.

“Kentsel dönüşüm başlamadan bazı haklar elde edilmeli…”

Uzmanlar tarafından kentsel dönüşümün başlama öncesi bazı ekstra haklar elde edebilmek adına cılız bir girişim olarak yorumlanan Büyük Kulüp’te yapılan yemekli toplantıda, sıradışı uygulamalar da vardı.  Kapıdan girerken elinize tutuşturulan küçük bir kartvizit görünümündeki “Toplantı Giriş Kartı”  üzerinde yazan “Kadıköy İlçe Müteahhitlerinin Toplantısı’na Hoşgeldiniz. Davetiye 1 kişiliktir, ücreti 115 TL’dir. Organize sorumlusu Kayalar İnşaat – Tahsin Kaya” yazılı kart ile şaşıran bazı müteahhitler, aldıkları kartı geri vererek masadan kalkıp gittiler.

Basın mensuplarına gelince, sadece 3 basın mensubu katılabilmişti: Kadıköy Life Grubu, Kadıköy Gazetesi ve Zaman Gazetesi…

Haber: KADİR TOPRAKKAYA

Galeri
📆 05 Temmuz 2012 Perşembe 19:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR