MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Tetiana Müsevitoğlu’nun “Merhaba Türkiye” Sergisi açıldı
Tetiana Müsevitoğlu’nun “Merhaba Türkiye” Sergisi açıldı


Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Organizasyonunda Bostancı Green Park Otel ev sahipliğinde “MERHABA TÜRKİYE RESİM SERGİSİ” Tanınmış sanatçıların da katılımı ile açıldı.

Nesibe Müsevitoğlu’nun oğlu Serkan ile iki ay önce evlenerek Türkiye’ye   merhaba diyen Akademisyen Ressam Tetiana  ilk kişisel sergisinin temasını  “MERHABA TÜRKİYE” olarak belirledi.

23 Ekim’de Bostancı Green Park Otel Art Gallery’deki açılış kokteylinde açılış konuşmasını yapan Müsevitoğlu “ -Ailemize ablam Sevgi Yenersoy, kızım Funda Kumbaracıbaşı’ndan sonra akademili bir ressam olan gelinim Tetiana’nın katılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Henüz 23 yaşında bu kadar başarılı olan Tetiana’nın yıllar sonra artacak tecrübeleri ile Müsevitoğlu  soyadını dünyanın başarılı ressamları arasında yer almasını sağlayacağından eminim.” Dedi.

Sergiye katılan Kadıköy’de gönüllülük hareketini başlatan iş adamı İnal Aydınoğlu yaptığı konuşmada

“-Ben Tetiana’yı  Nesibe hanımın yanında gördüğüm zaman, süratle nikahı basmasını  söylemiştim.  Yüzünde nur olan Tetaina’nın,  gerçek güzelliği onun ellerinden gönlüne uzanıyor, El gönlün uzantısıdır. Sanatla, sporla uğraşanı görünce ona başka bir gözle bakıyorum. Bu insanların içine kötülük girmiyor, sanat ve spor içini temizliyor aydınlatıyor. Tetia’nanın yüzünde de ruhunun güzelliğinin aydınlığının bütün güzelliğini görüyoruz.Nesibe Müsevitoğlu kendini Hizmete adamış güzel bir insan, ailesine kendisi gibi gönlü temiz, kalbi temiz bir insanı kazandırdı. İstanbul onun yaptığı resimlerle ayrı bir güzellik kazanacak. Çalışmalarında  İstanbul ona ayrı bir ilham kaynağı olsun.” Dedi.

Sanatçı Tetiana ise henüz öğrenmeye başladığı Türkçesi ile ailesi ve Türkiye’yi ne kadar çok sevdiğini dile getirdi.

Açılışın ardından sergiye katılan Tiflis Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Mikhael Chumburidze muhteşem bir piyano resitali verdi.

Sergiye Türk Sanat Müziğinin unutulmaz sesi Yaşar Özel, TRT Ses Sanatçısı Serap Kuzey, Kadıköy  ve Moda gibi kitapların da  yazarı olan Kadıköylülerin yakından tanıdığı Dr. Müfit Ekdal, İnsanlık Sanatı Derneği Başkanı  Psikyatır Dr. Ünal Yürekli, Gazeteci Çetin Yapıcı, Bayındır Hastanesi Başhekiminden  Prof.Dr.Çetin Güler ve doktor arkadaşları, Caddebostan Sahil Lions Kulübü ve diğer Lions kulüp üyeleri, Müsevitoğlu ailesi ve yakın akrabaları, dostları ile Tetiana’nın  İstanbul’da yaşayan Ukraynalı  arkadaşları katıldılar.

2 Hafta daha açık kalacak olan sergi, sanatseverler tarafından izlenebilir.

Galeri
📆 01 Kasım 2010 Pazartesi 10:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR