MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Henkel Art. Award. 2010’un ilk 5 finalisti belirlendi
Henkel Art. Award. 2010’un ilk 5 finalisti belirlendi


Katılan sanatçılara büyük prestij sağlayan, kazananlara ise sanat dünyasının kapılarını açan Henkel Art. Award. sanat yarışmasının finalistleri açıklandı. Dünyaca ünlü Henkel markasının sanatı teşvik etmek ve sanatçılara destek olmak üzere gerçekleştirdiği, Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Asya’yı kapsayan tek geniş kapsamlı sanat yarışması Henkel Art. Award. 2010’un 5 finalistinden biri Türk Sanatçı Özlem Sulak oldu. Birincinin 7.000 euro ödül kazanacağı Henkel Art.Award.a, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 31 ülkenin sanatçıları katıldı.

Özlem Sulak, Henkel Art. Award. 2010’da finalist olmayı başardı.
Sanata gönül vermiş sanatçıların resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarındaki eserlerinin yarıştığı uluslararası Henkel Art. Award. yarışmasının finalistleri belli oldu. Vienna Modern Sanatlar Müzesi’nde gerçekleşecek finale kalan 5 yarışmacı, Karola Kraus başkanlığındaki uzmanlardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Gerçekleşen 1000’in üzerinde başvuru arasından finale kalan 5 finalistin içinde, bir de Türk sanatçı bulunuyor. Finalist sanatçılar ve isimleri şöyle: Pavel Braila (Moldova), Maksymilian Cieslak (Polonya), Tao G. Vrhovec Sambolec (Slovenya), Özlem Sulak (Türkiye) ve Gergely Hory (Hırvatistan).

Henkel Art. Award. 2010, 25 Kasım’da sahibini bulacak…

Henkel Art. Award. 2010’da, final değerlendirmesi sonucunda birinci olacak sanatçı, 7.000 euro’luk ödülün yanı sıra, eserini Viyana’da Ludwig Vakfı Modern Sanat Müzesi’nde (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig – MUMOK) açılacak sergide sergileme şansına da sahip olacak. Henkel CEE (Orta ve Doğu Avrupa bölgesi), ayrıca ödül kazanan sanatçının, kendi ülkesinde bir sergi açmasını da finanse edecek. Henkel Art. Award 2010’un kazananı 25 Kasım’da Viyana Ludwig Vakfı Modern Sanat Müzesi’nde yapılacak gala ödül töreninde
duyurulacak.

Galeri
📆 28 Ekim 2010 Perşembe 10:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR