MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Manşet, Toplum » Önceliğimiz İmar Sorunlarını Çözmek
Önceliğimiz İmar Sorunlarını Çözmek


Orhanlı Orta Mahalle’de esnafları ziyaret eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, göreve başladıktan sonra geride kalan ilk 6 aylık dönemde belediyenin yaptığı çalışmaları detaylarıyla anlattı. Önümüzdeki günlerde hayata geçirecekleri bazı projelerden de söz eden Başkan Yazıcı, esnafların özellikle imar ve mülkiyet problemlerini gündeme getirmelerini üzerine, şunları söyledi:

“İmar ve mülkiyet sorunlarının bir an önce kalıcı bir çözüme kavuşturulması, bizim için de büyük önem taşıyor. Orhanlı ve Akfırat bölgelerinde iptal edilen imar planlarından kaynaklanan sorunları çözmek için çalışıyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bugüne kadarki kısa sürede, sadece Orhanlı Bölgesi’nde imar uygulamasından 80 adet tapu dağıttık. Ayrıca Tuzla’nın diğer mahallelerindeki uygulamalı mülkiyet problemlerini de hızla çözüme kavuşturmak istiyoruz. İmar ve mülkiyet problemlerinin bir an önce çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi’yle koordineli biçimde çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl bu konuda güzel gelişmeler yaşanacak. Çünkü biz bu problemleri bir an önce çözüp, Tuzlamızı geleceğe taşıyacak vizyon projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz.”

Yeni Bağlantı Yolu Yapılacak

Eski Orhanlı Beldesi’nin mahallelere dönüştürülerek Tuzla’ya bağlanmasından sonra bölgedeki altyapı eksikliklerinin de hızla tamamlanmaya başlandığını belirten Başkan Yazıcı, bölge ulaşımında önemli bir konuma sahip olan Fettah Başaran Caddesi’ndeki yoğun çalışmalardan söz etti. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Fettah Başaran Caddesi’ndeki tretuar yapımı ve kaldırım taşı döşeme çalışmalarının bittiğini hatırlatan Başkan Yazıcı, halen asfalt altı beton yapımıyla ilgili çalışmaların da yarısının tamamlandığını açıkladı.

Beton çalışmalarının hemen ardından asfalt çalışmasını da tamamlayarak söz konusu caddenin Tuzla’ya yakışır bir görüntüye kavuşturulacağını vurgulayan Başkan Yazıcı ayrıca, “Sabiha Gökçen Havaalanı ile Tuzla-Orhanlı Yolu arasında yeni bir bağlantı yolu yapılacak” müjdesini de verdi.

Etiketler: , ,
📆 20 Ekim 2009 Salı 17:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR