MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Sağlık, Toplum » Pedallar Kansere Karşı mücadele için Caddebostan’da döndü
Pedallar Kansere Karşı mücadele için Caddebostan’da döndü


Roche, Ekim ayının tüm dünyada ‘Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ olarak değerlendirilmesi kapsamında, meme kanserinde erken tanının öneminin altını çizmek amacıyla,  Mavi Bisiklet kampanyasını İstanbul Caddebostan’da gerçekleştirdi.  23 Ekim Cumartesi günü saat 14.00-17.00 saatleri arasında ünlü şovmen Cem Ceminay’ın sunuculuğu ile gerçekleştirilen bisiklet turuna,  kansere karşı verilen mücadeleye destek olmak isteyen vatandaşlar bisikletleriyle yoğun ilgi gösterdi.

Ülkemizde her yıl elli bin kadın meme kanserine yakalanıyor ve maalesef yarısı hayatını kaybediyor.  Kanserde erken tanının öneminin her geçen gün arttığı günümüzde Roche, ‘Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ olarak değerlendirilen Ekim ayı kapsamında Caddebostan’ da Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı için Yol Açık kampanyası”nın beşincisini düzenledi.  T.C. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Mavi Bisiklet kampanyası, ünlü şovmen Cem Ceminay, Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanı Prof. Dr.  Murat Tuncer, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen  ve, Roche Orta ve Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Hindistan Bölgesi Başkanı Tuygan Göker, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı ve A Milli Bisiklet Takımı sporcularının katılımı ile 23 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Etkinliğin geçtiğimiz senelerde gerçekleşen etaplarında,  erken tanıya dikkat çekmek için pedal çeviren Türkiye Bisiklet Federasyonu A Milli Bisiklet Takımı sporcuları bu sene de Caddebostan-Bostancı-Caddebostan rotası boyunca mavi bisikletleriyle pedal çevirdiler. Vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinliğe, bisikletleri ile katılan vatandaşlar da kanser hastalarının mücadelesine pedal çevirerek destek olma imkanı yakaladı.

Bisikletlerine binerek kampanyaya destek veren her vatandaş adına Roche, Türkiye’deki kanser hastaları derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğu ’Kansere Karşı Elele Platformu’’na bağışta bulundu.

Mavi Bisiklet turu öncesinde, gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Roche Türkiye Medikal Müdürü Dr Fulya Erman, Türkiye’de ciddi bir sağlık sorunu olan kanser konusunda sosyal sorumluluklarının gereği olarak başlattıkları “Mavi Bisiklet, kanserde erken tanı için yolAçık” kamuoyu bilinçlendirme kampanyasında 5. etabın gerçekleştiriliyor olmasından büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak,   ‘‘Roche olarak, erken tanının önemi konusunda kamuoyunun bilinçlendirilmesinin kanser vakalarında sağ kalım süresinde kayda değer başarılar sağlayacağına inanıyor ve kanser tedavisi konusunda Ar-Ge faaliyetlerine geniş kaynaklar ayıran bir şirket olarak ‘Mavi Bisiklet Kanserde Erken Tanı için Yol Açık’ kampanyasının ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz.  5 senedir kampanyamıza gösterilen yoğun ilgi, bu gururun ne kadar haklılık payı taşıdığını gösteriyor. Kampanyamızın her yıl daha fazla insana ulaşmasını hedefliyoruz.’ şeklinde konuştu.

📆 25 Ekim 2010 Pazartesi 14:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR